Każdy z nas ma swój pomysł na zaadaptowanie swojej mieszkalnej przestrzeni. Także magazyny wnętrzarskie podpowiadają czytelnikom nowe rozwiązania. A miłośników ładnych wnętrz przybywa i dlatego tak chętnie śledzą oni rozwiązania proponowane przez stylistów. W efekcie coraz częściej powstają wnętrza wyposażone w oryginalne dekoracje i meble, nierzadko własnoręcznie wykonane.  

Jednym z ostatnich trendów w modzie wnętrzarskiej, który z powodzeniem przyjął się w wielu mieszkaniach, jest ozdabianie ścian prywatnymi zdjęciami przyklejanymi bezpośrednio na ścianę. W ten sposób tworzy się pewnego rodzaju unikalna i osobista fototapeta. Trend ten rozwinął się wraz z nowymi usługami studiów fotograficznych, które w atrakcyjnych cenach oferują wydruki zdjęć o różnych formatach, tzw. fotoobrazy i fototapety.

Ale zanim zdecydujemy się na dekorowanie ścian musimy być pewni, że ich powierzchnia rzeczywiście się do tego nadaje, czyli jest pozbawiona zarysowań, dziur i nie odpadają z niej kawałki farby. Bo tylko na gładkiej ścianie nasza galeria będzie prezentowała się okazale.

Jak przygotować ściany pod dekoracje?

Wykańczając powierzchnie ścian, na których ma zostać umieszczona fototapeta lub fotoobraz, warto sięgnąć po gładź gipsową. Gładź gipsowa przeznaczona jest do całopowierzchniowego równania i wygładzania powierzchni ścian. Gładź można nakładać zarówno na ściany jak i na sufity na podłożach z płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, tynków cementowo-wapiennych, gładkie elementy betonowe, bloczki gipsowe oraz beton komórkowy.

Prace można wykonywać ręcznie jak i mechanicznie – w zależności od narzędzi jakie posiadasz ty lub twój wykonawca.

Dzięki swoim właściwościom gładź gipsowa z powodzeniem nadaje się także do wypełniania rys i drobnych ubytków.

Uzyskana idealnie gładka powierzchnia znakomicie sprawdza się jako podkład pod farby, tapety i inne materiały dekoracyjne. Gładź gipsowa po wyschnięciu jest biała, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zużycie farby podczas malowania.

Kiedy powierzchnia ściany jest gotowa, można rozpocząć kolejne etapy prac – wybrać zdjęcia, rozplanować ich umieszczenie na ścianie a następnie je przyklejać.

Czytaj więcej  Dodatki – sposób na niedrogą metamorfozę wnętrza

Dekoracja w postaci zdjęć na pewno sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i może na przykład nawiązywać do funkcji jaką pełni dane wnętrze. Czyli w przypadku kuchni warto pokusić się o pokazanie zdjęć orientalnej żywności przywiezionych z podróży.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

16 − trzy =