Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu – bez niej nie ma żadnego mieszkania. Dlatego kiedy decydujemy się na jej remont wybierzmy aranżacje w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski w kuchni

Styl prowansalski kojarzy nam się ze stylem wiejskim – i trafnie! Kiedy już zakochamy się w tym stylu dodajmy do swojej kuchni wiele drewnianych elementów – murki, liczne zakamarki, zapiecek, meble wiszące i stojące, stół i krzesła, ramy od okien – wszystko podniszczone i postarzałe. W tak urządzonej kuchni nie powinno zabraknąć również tradycyjnego pieca kuchennego – takie stalowe piece możemy zakupić również w formie bardziej oryginalnej.

Taka aranżacja naszej kuchni jest idealna dla osób, które cenią sobie tradycyjny styl oraz drewniane elementy. Styl prowansalski jednak nie tylko idealnie prezentuje się w kuchennych wnętrzach, ale także innych pomieszczeniach naszego mieszkania. Jeśli remontujesz swoją kuchnię, zastanów się – może ten styl pasuje idealnie do Twojego mieszkania i charakteru.

kuchnia prowansalska

kuchnia z prowansji

stół z białym obrusem i krzesłami

kuchnia prowansalska

dawna kuchnia w Prowansji

stylprowansalski

Czytaj więcej  Zadbaj o prawidłowe oświetlenie w swojej łazience!

Jedna odpowiedź

  1. Klaudia

    Mam od niedawna kuchnię w takim stylu i jest to moje ulubione miejsce w całym domu! Ciepło, przytulnie i tak swojsko 🙂 Aż chce się całymi dniami gotować 😉 Polecam każdemu kto się zastanawia, na prawdę warto!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

17 − szesnaście =