Vintage, industrialny, eko, retro, skandynawski – style w architekturze wnętrz można by wymieniać długo! Nie każdy wie jednak, że w przypadku budowy domu, sam wygląd bryły może być zaprojektowany w różnym stylu, w zależności od gustów i upodobań przyszłych właścicieli! Jak zatem wybudować dom ze stylem?

W przypadku kiedy zdecydujemy się na budowę domu, który będzie reprezentował pewien nurt architektoniczny, najważniejsze są dwie rzeczy – projekt oraz materiały wykorzystane do budowy. Dobry projekt budowlany to więcej niż połowa sukcesu. Nie trzeba jednak wydawać na niego fortuny! Oczywiście można skorzystać z usług biura, które być może spełni nasze oczekiwania, jednak znamy szybszy, wygodniejszy i przede wszystkim tańszy sposób na stylowy dom!

Gotowy projekt domu, czy może być stylowy?

Gotowy projekt domu to nic innego jak pełna dokumentacja architektoniczna, która została stworzona przez różnych architektów i jest w ogólnej sprzedaży. Gotowy, nie znaczy gorszy! Projekt architektoniczny stwarza wiele możliwości, przede wszystkim – wybór! Każdy projekt można dokładnie obejrzeć, zanim jeszcze dokona się zakupu! Nie ma możliwości, że finalny produkt nie przypadnie nam do gustu! Gotowy projekt domu najłatwiej znaleźć na dużych portalach. 

wnętrze drewniane

Gotowy projekt domu może odzwierciedlać również różne style w budownictwie. Jeżeli marzymy o nowoczesnym budynku, szukajmy gotowego projektu domu w tej właśnie kategorii! Już na etapie przeglądania projektów widzimy wizualizację całego budynku, cenę projektu oraz powierzchnię użytkową i zabudowy. Dzięki temu możemy obejrzeć jedynie te projekty, które nas interesują i spełniają wszystkie założenia.

Gotowy projekt domu, nie ważne w jakim stylu stworzony, będzie z pewnością o wiele tańszy niż ten zamówiony u architekta. Jak wcześniej wspomniano, przy zakupie gotowego projektu domu, nie ma miejsca na niespodzianki czy rozczarowania. Nie ma również miejsca na opóźnienia! Gotowy projekt domu zostanie dostarczony do nowego właściciela w przeciągu kilku dni, na ten indywidualny trzeba czekać co najmniej miesiąc.

Czytaj więcej  Jakie światła najlepiej pasują do kuchni?

Jeżeli budując dom, chcemy żeby wyglądał stylowo i odzwierciedlał charakter domowników, wybierzmy krótszą i łatwiejszą drogę, korzystając z gotowych projektów domów! Należy jednak zwrócić uwagę na miejsce, w którym dokonujemy zakupu! Sklep powinien oferować różne projekty, pochodzące z różnych biur architektonicznych!

5 komentarzy

 1. Justynaaaa

  Gotowy projekt domu to naprawdę świetne rozwiązanie! Zwłaszcza jak ktoś chce mieć fajny dom nie tylko od wewnątrz!

  Odpowiedz
 2. benson27

  To prawda że gotowy projekt domu trzeba kupić w sprawdzonym sklepie! Ja swój kupiłem na archido, odebrałem nawet osobiście w Łasku, bo miałem blisko z Łodzi! Ale można się naciąć na innych stronach, jak to w necie, trzeba uważać!

  Odpowiedz
 3. Różyczka

  Ja lubię oglądać te wizualizacje! Też bym wolała gotowy projekt domu, przynajmniej od razu widzę jak wygląda!

  Odpowiedz
 4. rusztowania dolnośląskie

  Ciekawy artykuł… moim zdaniem gotowe projekty domów to bardzo dobre rozwiązanie dla niezdecydowanych!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

14 − 10 =