Mimo ciągle jeszcze trwającego kryzysu gospodarczego, który najbardziej dał się we znaki przedsiębiorstwom działającym w branży budowlanej, liczba oddawanych w Polsce do użytku domów i mieszkań utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie, co może bez trudu zauważyć mieszkaniec każdego polskiego miasta. Dźwigi i nowo powstające budynki mówią same za siebie. Podobnie sytuacja wygląda poza miastami, gdzie powstają nowe i estetycznie wykonane domy, a w wielu miejscach całe kolonie jednorodzinnych budynków. Sytuacja powinna ulec dalszej poprawie po wdrożeniu rządowych programów mieszkaniowych i poluzowaniu restrykcyjnej polityki kredytowej banków.

Balkon pełnoprawną częścią mieszkania

Warto zauważyć olbrzymią różnorodność na rynku budowlanym. Oprócz mieszkań rynek oferuje apartamenty o różnej wielkości i cenie zależnej nie tylko od tej wielkości, ale także od położenia i wyposażenia lokalu. Prawie wszystkie obiekty mają obecnie balkony, a te większe przestronne tarasy, nawet wówczas gdy budynek stawiany jest w centralnych częściach miasta. Podobnie rzecz wygląda poza miastami. Do większości domów przylegają mniejsze lub większe ogródki, do których dostęp jest z reguły także możliwy z różnej wielkości tarasu. Te miejsca bardzo zyskały na znaczeniu. Współcześnie budowane balkony nie są już tylko maleńkimi namiastkami, ale dużymi powierzchniami, na których w letnie dni może wśród zieleni przebywać cała rodzina. Podobnie jest z tarasami, które wyposażone w odpowiednie meble umożliwiają prawdziwy wypoczynek domownikom.

Ochrona przed słońcem i deszczem

Jednym z mankamentów, który wiąże się z tymi pomieszczeniami jest ochrona przebywających na nich osób przed nadmiernym nasłonecznieniem, które w gorące dni może być nieco dokuczliwe. Można zakupić estetyczne parasole, które ustawione na tarasie, balkonie lub przymocowane do barierek z pewnością spełnią postawione przed nimi zadanie. Jednak lepszym rozwiązaniem są odpowiednio dobrane i dopasowane do konkretnego balkonu lub tarasu markizy. Nie tylko nie zajmują miejsca z racji montażu tego typu wyposażenia na ścianie budynku, ale także osłaniają znacznie większą powierzchnią, chroniąc mieszkańców i wyposażenie balkonowe również przed deszczem. W razie potrzeby mogą zaś zostać po prostu złożone lub zwinięte.

Czytaj więcej  Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w małym pokoju?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

osiemnaście + dwanaście =