Nowoczesna choinka – jak powinna wyglądać?

Święta to czas, w którym zmienia się nie tylko atmosfera, ale również wystrój naszego mieszkania. Jednak najważniejszym elementem w tym okresie jest choinka. W nowoczesnych aranżacjach tradycyjna choinka zastępowana jest przez zaskakujące ozdoby.

ozdoby-swiateczne-dekoracje-copy

Przygotowaliśmy wyjątkowy zestaw pomysłów na udekorowanie choinki. Uwaga! Propozycje tylko dla odważnych!

Choinka prosto z lasu

W nawiązaniu do skandynawskiego stylu bardzo popularne staje się tworzenie choinki z gałęzi oraz sznurów. Konstrukcja najczęściej zawieszana jest na ścianie, a kształtem ma przypominać choinkę. Na patyczkach można zawiesić bombki, lampki i inne ozdoby świąteczne.

Oczywiście w wersji ekologicznej za ozdoby mogą posłużyć szyszki i suszone owoce.

Jeśli macie więcej cierpliwości i zdolności manualnych możecie wykonać całą choinkę w taki sposób.

choinka na ścianie - dekoracja

choinka-z-drewna-i-patykow

Małe choinki do dekoracji stołu

W przypadku tego drzewka warto zacząć zbieranie korków dużo wcześniej – będziesz potrzebować około 30-40 korków od wina.

Korki kleimy ze sobą w taki sposób, aby jej kształt był jak najbardziej zbliżony do choinki.

choinka-z-korka

Choinka dla kochających czytać

Być może w Twoim domu półki uginają się pod ciężarem książek. Jeden raz w roku możesz wykorzystać je w nietypowy sposób. Ułóż z nich choinkę, dołóż lampki i gotowe! W wersji na obrazku gwiazda została zastąpiona dużą szyszką.

choinka-z-ksiazek

Choinka z rurek PCV lub kartonu

Innym pomysłem jest przyklejenie choinki do ściany – będziesz do tego potrzebować plastikowych lub papierowych rurek o różnej średnicy. Przyda się również duża płyta wiórowa do której zostaną przyklejone rurki.

Długości rurek powinna być do siebie zbliżona.

choinka-z-rurek

Choinka tylko z bombek

Piękna i dość interesująca alternatywa dla tradycyjnej choinki. Składa się wyłącznie z bombek zawieszonych na specjalnym stelażu. Najlepszy efekt osiągniemy, wykorzystując zielone bombki.

Czytaj więcej  Jakie oświetlenie najlepiej zamontować w salonie?

Równie dobrze sprawdzą się bombki białe, srebrne lub przezroczyste.

 choinka-z-bombek

Choinka z listewek

Można powiedzieć, że jest to choinka rozłożona na części pierwsze. Składa się listewek, które otoczone są zielonym, żywym łańcuchem. Na nim zawieszone są lampki i bombki.

choinka-z-listewek

Wytnij swoją choinkę

Choinkę można też wyciąć z tektury albo płyty wiórowej. Warto pomalować ją na biało lub zielono. W przypadku, gdy tło ma ładną fakturę, a mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim albo minimalistycznym można zostawić ją niepomalowaną.

choinka-z-papieru

Namaluj ją

To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które posiadają ścianę pokrytą farbą tablicową. Można na niej stworzyć wyjątkowo piękną choinkę, a po świętach wystarczy ją po prostu zmazać.

choinka-na-tablicy

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy + 20 =