Święta już niedługo, w sklepach od kilku tygodni możemy znaleźć różnego rodzaju dekoracje i dodatki do domu o tej tematyce. Wiosenne i świąteczne pomysły na aranżację domu wcale nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Wystarczy odpowiednio dobrać kilka ciekawych elementów wystroju i wiedzieć, które pomieszczenia zdecydowanie najlepiej będą wyglądać ozdobione kolorowymi świątecznymi akcentami.

Dekoracja świątecznego stołu

Szczególny wystrój stołu podczas śniadania wielkanocnego jest tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów naszego domu w czasie świąt. Celebrując z najbliższymi  to jedyne, wyjątkowe śniadanie w ciągu roku warto zadbać o wyjątkową oprawę miejsca w którym spędzimy najważniejsze chwile. Warto postawić na wyjątkowość dodatków na stole wielkanocnym, jednak należy również pamiętać o tym aby nie przesadzić z ich ilością. Jeżeli mamy więcej czasu warto wykonać kilka ozdób własnoręcznie – nie tylko będą one oryginalnym dodatkiem, ale również niezwykłą pamiątką, którą być może wykorzystamy jeszcze podczas kolejnych świąt. Ciekawie prezentują się również dekoracje jadalne – np. muffiny upieczone w formach o kształcie pisanek, zajączków, czy baranków. Innym godnym uwagi pomysłem jest umieszczenie na stole kilku małych doniczek z posianą rzeżuchą, owsem czy pszenicą.

stół wielkanocnywielkanocne dekoracje zajączek wielkanocny dekoracje

Nadal królują pastele i natura!

Pastele z pewnością należą do gamy kolorów nieodłącznie kojarzonych z wiosną i latem. W dekoracjach wielkanocnych wiodą prym, dlatego nie powinniśmy zapominać, aby większość dodatków była w delikatnych, jasnych barwach. Pastele idealnie komponują się z wszelkimi odcieniami beżu oraz bieli. Przy wyborze dodatków warto jednak zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić z ilością różnych barw. Jeżeli już stawiamy na pastelowe połączenia to najlepiej współgrać będą ze sobą takie duety jak róż + fiolet, niebieski + fiolet, zieleń + żółty.

jajka wielkanocne

kolorowe jajka wielkanocne

jajka w doniczkachinspiracje wielkanocne

Jeżeli nie jesteśmy jednak przekonani do kolorowych dodatków, warto zastanowić się nad użyciem elementów naturalnych w aranżacji domu na święta wielkanocne. Barwy natury doskonale sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach stylizowanych na minimalistyczne lub ekologiczne. Wykorzystajmy wtedy małe, przepiórcze jajka, wydmuszki z nieufarbowanych jajek, gałązki wierzby, czy świeży bukszpan. Dla zainteresowanych zamieszczamy jeszcze mini video poradnik na temat dekoracji świątecznych typu DIY.

Czytaj więcej  Motywy roślinne w aranżacji wnętrz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

13 + osiem =