Coraz więcej ludzi decyduje się na zastosowanie w swoich mieszkaniach mebli z palet. Nie da się ukryć, że czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Do stworzenia takich mebli nie potrzeba wielkich umiejętności oraz wystarczą najbardziej pospolite narzędzia, takie jak młotek, gwoździe, szlifierka, czy piła. Dodatkowo przyda się również farba do drewna i pomysł na mebel. Warto jeszcze wiedzieć w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć takie meble, aby służyły nam jak najdłużej. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na pielęgnacje mebli z europalet.

Odpowiednie przygotowanie palet

Nie da się ukryć, że trwałość mebli zależy od odpowiedniego doboru europalet. Każda paleta powinna zostać dokładnie wyczyszczona za pomocą szczotki, czy też szlifierki ze specjalną nakładką. To pozwoli usunąć nawet najgłębsze zabrudzenia, jak również wygładzić powierzchnię palety, aby nie wbić sobie potem żadnej drzazgi.

Malowanie i zabezpieczenie drewna

Przed malowaniem mebli z europalet możesz użyć dodatkowych środków, które niejako zakonserwują drewno i będą go chroniły przed robakami. Jest to ważne, jeśli takie meble mają nam służyć na zewnątrz, gdzie będą szczególnie narażone na szkodniki. Jeśli chodzi o meble, które mają służyć np. w pokoju gościnnym, to można zabezpieczyć je specjalną farbą do drewna, która nada im odpowiedniego charakteru.

Jeśli zależy Ci na tym, aby faktura drewna była jak najlepiej widoczna, to warto jest użyć lakieru. Tutaj w zależności od ilości warstw będziesz mógł uzyskiwać ciemniejszy lub jaśniejszy efekt.

W jaki sposób potem dbać o takie meble?

Tak naprawdę olbrzymią zaletą mebli z europalet jest fakt, że po zakończeniu ich tworzenia w zasadzie nie wymagają większego wkładu. Oczywiście od czasu do czasu warto jest je umyć za pomocą wody z mydłem, w celu usunięcia kurzu, który będzie psuł efekt wizualny.

Z czasem na pewno lakier, czy farba straci na blasku, więc przyda się jej odświeżenie. Wtedy warto jest dokładnie wyczyścić miejsca, gdzie farba odpadła, wyszlifować je, a następnie na całość nakładać jedną lub dwie nowe warstwy. W ten sposób będziesz się mógł naprawdę bardzo długo cieszyć wspaniałymi meblami, których koszt wykonania oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Takie rozwiązania doskonale wpisują się w wiele pomieszczeń, o ile tylko będziemy je potrafili ładnie zestawić z resztą dodatków. Zachęcamy Cię do tego, abyś sam spróbował i wykonał na próbę mebel dla siebie. W internecie nie brakuje wyczerpujących poradników na temat tego, w jaki sposób można je stworzyć.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

15 − two =