Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, spania. Właśnie dlatego jest tak ważnym pomieszczeniem, w każdym domu. Powinna być ona odpowiednio urządzona, tak aby przyjemnie się w niej czuć. Dlatego właśnie jaskrawe kolory w sypialni nie powinny znaleźć miejsca. A co z bielą? Ta najprostsza aranżacja sypialni jest idealna!

Co nam da biel w sypialni?

Choć ten najpopularniejszy kiedyś kolor ścian obecnie wybierany jest bardzo rzadko, ma wiele pozytywnych skutków dla naszego organizmu – kiedy znajduje się na ścianach. Biel w sypialni z pewnością pomoże nam się wyciszyć, uspokoić, zrelaksować po ciężkim dniu. Właśnie dzięki temu czystemu kolorowi będziemy mogli szybko uzyskać równowagę psychiczną po powrocie z pracy. Nie możemy również zapominać, że biel spowoduje efekt świeżości i czystości.

Biel to zimny kolor!

Choć biel należy do barwy kolorów zimnych, nie oznacza to, że i nasze wnętrza muszą być chłodne, zimne. Wystarczy ocieplić je dodatkami w kolorach z palety ciepłej. Pościel, zasłony, rolety, dywanik – wszystko to ociepli naszą sypialnię.

Z czym połączyć biel?

Jeśli chcielibyśmy biały kolor ścian połączyć z innym, mamy ogromne pole do popisu, gdyż ten uniwersalny kolor pasuje do każdego innego – błękitnego, różowego, szarego, brązowego czy zielonego. Również jeśli chodzi o dodatki – mogą być w każdym kolorze. Dodatkowo przy wyborze koloru białego w takim pomieszczeniu jak sypialnia, warto również zastanowić się nad odpowiednim podejściem do kwestii samych ścian. Biel nie musi oznaczać użycia tylko i wyłącznie farby w tym odcieniu. Niezwykle efektownie prezentują się także różnego rodzaju tynki strukturalne i dekoracyjne które nadadzą pomieszczeniu przytulnego, ciepłego charakteru i dodatkowo wpłyną na uatrakcyjnienie stylistyki. Więcej na temat takich rozwiązań znajdziesz na stronie viladeco.pl, na którą serdecznie odsyłamy 🙂

Czytaj więcej  Jak wybrać odpowiedni dywan do salonu i sypialni

sypialnia-w-bieli

Białe meble w sypialni

Jednak aranżacja sypialni w bieli nie oznacza jedynie białych ścian! Jeżeli kolor ścian wybierzemy inny, zawsze możemy zakupić coraz bardziej popularne od pewnego czasu białe meble. Jeżeli do sypialni wybierzemy meble w tym odcieniu odświeżą one wnętrze, a także dodadzą mu przestronności i lekkości.

Co z dodatkami?

Jeżeli decydujemy się na sypialnie w bieli – czy o kolorze ścian czy mebli w takim odcieniu możemy postawić zarówno na białe dodatki, jak i kolorowe. Jeżeli jednak wybieramy kolorowe ściany, a białe meble warto zakupić również białą pościel czy poduszki. Kiedy to ściany są białe, warto wybrać kontrastowe dodatki.

biala-sypialnia

Strona wyszukana po frazach:

  • dekoracje kuchenne
  • dywany do salonu z cena
  • okno kuchenne
  • półki na ścianę

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

13 − dziesięć =