Salon jest miejscem w którym przyjmujemy gości. Przede wszystkim dlatego powinien prezentować się świetnie, ponieważ z pewnością chcemy, aby nasze wnętrza podobały się gościom oraz aby czuli się w nich przyjemnie. Jest on jednak również w miejscem w którym spędzamy wiele chwil codziennie, gdyż często to właśnie tam odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, relaksując się przy kawie, telewizji czy książce, a może spotykamy się po całym dniu z mieszkańcami domu. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o wnętrza w salonie i modnie je zaaranżować!

Cegła w salonie

Pomysł na cegłę w salonie jest obecnie bardzo modny – sprawia ona wrażenie niedokończonych wnętrz. Każdy materiał świetnie się prezentuje na ścianach salonu, jednak cegła podbija serca największej grupie fanów modnych salonów. Świetnym pomysłem jest połączenie białej ściany z ceglastym fragmentem – doda to innowacyjnego wyglądu, efektu niedokończenia. Jednak cegła nie musi znajdować się jedynie na małym fragmencie ściany, równie dobrze prezentuje się cała ściana pokryta tym materiałem – szczególnie ładnie, ale równie kontrowersyjnie wygląda cegła czerwona. Równie dobrze wygląda pomalowana na ścianie cegła – szczególnie jeśli jest to wykonane niedokładnie.

cegla-sciana

cegla-scienna

salon-cegla

Z czym ją skomponować i gdzie zakupić?

Jeśli decydujemy się na tak nowoczesny pomysł salonu musimy pamiętać, że cegła najlepiej komponuje się z naturalnymi materiałami oraz barwami – nie warto więc też wymyślać różne kolory czy wyszukiwać niespotykane materiały. Najbardziej harmonijne połączenie stworzy również drewniana podłoga i jasne meble. Cegła świetnie prezentuje się również w połączeniu z aluminium i szkłem – dodatkowe wstawki sprawią, że salon stanie się jeszcze bardziej nowoczesny, a może i kontrowersyjny…

Cegłę dekoracyjną z powodzeniem odnajdziemy w każdym większym markecie budowlanym. Warto pokusić się o dokładne przejrzenie kilkunastu ofert, oraz skorzystać z porady specjalisty, który pomoże nam dobrać najlepszy model elewacji do ściany naszego pokoju. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup cegły w sklepie internetowym – tutaj – znajdziemy wiele ciekawych modeli znanych producentów. Przy okazji zaoszczędzimy również cza, który stracilibyśmy na przejażdżki po marketach.

Czytaj więcej  Gdzie powinien stać telewizor w salonie?

Motyw cegły na ścianach salonu – i nie tylko – powrócił do łask i coraz częściej pojawia się w mieszkaniach. Taka ściana zawsze ciekawie się prezentuje i budzi zachwyt przybywających gości.

Strona wyszukana po frazach:

  • ciana w salonie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 × dwa =