Kolorowe okna dodają uroku naszym wnętrzom. Nie tylko firanka jest istotna, czy kwiaty postawione na parapecie, ale również ozdoby zawieszone na oknach czy firankach całkiem nieźle się prezentują.

Banalnie tanie

Udekorowanie okna w kuchni nie jest proste, gdyż musi pasować do charakteru pomieszczenia, wnętrza. Ponadto kuchenne okno często jest niewielkie i narażone na zabrudzenia. Jednak z odrobiną fantazji, możemy odmienić nasze kuchenne okno. Dodatkowo wcale nie musimy wydawać pieniędzy, tylko wykorzystać to co znajduje się już w naszym domu.

Co zamiast kwiatów na parapecie?

Na parapecie zazwyczaj stawimy kwiaty w doniczkach. Inną alternatywą dla kwiatów doniczkowych są cięte, w wazonie. Bardzo ładnie prezentują się również zioła w doniczce, na przykład: bazylia, mięta, pietruszka. Jednak to nie jedyne przedmioty, które możemy ustawić na kuchennym parapecie. Równie popularne stają się obecnie świecie i świeczniki. Coraz częściej na parapetach ustawimy również porcelanę. Inną możliwością udekorowania parapetu jest kosz z warzywami lub półmisek z owocami.

ziola-doniczkowe

zielnik

Co z firanami?

Jeżeli nasze kuchenne okna są ładne możemy pozbawić je firan i zasłon. Staje się to obecnie coraz modniejsze. Taka aranżacja pasuje do nowoczesnych pomieszczeń i optycznie powiększy małe. Zamiast firany do dekoracji okna, możemy w takim przypadku wybrać rolety – ich wybór obecnie jest ogromny. Możemy zakupić rolety rożnego koloru, jakości, wielkości czy wykonane z przeróżnych materiałów. Jeśli jednak decydujemy się na firany bądź zasłony, musimy pamiętać aby pasowały one do stylu w którym urządzona jest kuchnia.

kuchenne-firany

 

Naklejki na okno

Od pewnego czasu popularne stają się również naklejki na okna – bardzo łatwo je usunąć i świetnie się prezentują, ponadto nie są drogie. Możemy je dopasowywać do okazji – Wielkanocy, Bożego Narodzenia i tak dalej.

Czytaj więcej  Estetyka a funkcjonalność wnętrz

naklejki-okienne

Aby udekorować kuchenne okna istnieje wiele sposobów, to na jaki się zdecydujemy zależy od naszego gustu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

20 − osiem =