Vintage to styl minionej epoki. Niesie ze sobą jej elegancje ciepło i przytulność. Można się w nim poczuć jak nasi rodzice albo dziadkowie. Są to „drzwi” do minionych czasów. W stylu tym można wykorzystać stare meble i sprzęty jeśli są w dobrym stanie lub zakupić nowe repliki tych mebli.

Styl vintage czy retro?

Styl vintage nazywany jest również retro. Styl ten jest luźny nie ma ściśle określonych reguł. Najważniejsze to czuć się w nim dobrze. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku drewnianego kredensu w jasnej kremowej, cytrynowej albo barwie ecru lub półeczka na przyprawy i inne kuchenne bibeloty. Piękna ozdobą mebli są wzory na frontach  np. kwiatowe. Trzeba również zwrócić uwagę na uchwyty retro, które wpasowują się w koncepcję kuchni. Dużo wieszaków na ściereczki i fartuszki i wszystko dopasowane kolorystycznie.

różowo-zielona kuchnia

kuchnia w czerwonym kolorze

Dodatki w stylu vintage

Jeśli chodzi o dodatki w kuchni to na pewno będzie potrzebny prosty duży stół. W „zamierzchłych” czasach rodzina spożywała posiłki w kuchni i duży stół zawsze tam królował. Przeszukując stryszki i różne zakamarki babcinego domu można znaleźć świetne rzeczy, które będą uzupełnieniem kuchni vintage.

Stare kubki, które można ustawić na kredensie. Kolorowe talerze. Różnego rodzaju pudełeczka i wazoniki. Stare kosze bądź dawne materiałowe torebki. Dzbanki na mleko, fikuśne słoiki lub inne pojemniki. Może w ręce wpadnie stare radio albo młynek do mielenia kawy, pieprzu stara mleczarka. Takie sprzęt wręcz powinny stać w takiej właśnie kuchni opowiadając historie swojego pokolenia i przenosząc wspomnieniami w miniony okres.

stara kuchnia

Czytaj więcej  Jakie wzory tapet są najmodniejsze w 2018 roku?

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

jeden × pięć =