Samodzielna aranżacja wnętrz może sprawiać ogromną przyjemność, jeżeli ktoś lubi takie prace. Jednak w trakcie nich można napotkać pewne problemy. Niektórzy zastanawiają się na przykład nad tym, w jaki sposób przygotować subtelną łazienkę w stylu retro. W tym przypadku zadanie jest znacznie łatwiejsze wówczas, kiedy lubi się dużą ilość ozdób. Ograniczenie ich przy jednoczesnym zachowaniu takiego stylu może być nieco trudniejszym zadaniem.

Zasady stylu retro

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wybór odpowiednich mebli. Muszą one pasować do wybranego stylu, lecz z drugiej strony nie być zbyt ozdobne. Na szczęście w wielu sklepach meblarskich oraz sklepach internetowych nie brakuje doskonałych propozycji. Z pewnością bardzo pomocne będzie zapoznanie się z odpowiednią literaturą na ten temat, a przede wszystkim z poradami ekspertów, dotyczącymi właśnie stylu retro. Należy także pamiętać o tym, że wielu pracowników sklepów meblarskich posiada dość dużą wiedzę, dlatego mogą okazać się oni bardzo pomocni. Pamiętajmy, że w tym stylu prym wiedzie obecność wanny. Wystarczy zakupić prostą wannę dobrej jakości i odpowiednio zadbać o jej właściwą dekorację. Ciekawym pomysłem jest np. zakup prostej, owalnej wanny sanplast i obłożenie jej dekoracyjną mozaiką zawiązującą do wystroju pomieszczenia. W przypadku wyboru elementów dekoracyjnych najlepiej jest ograniczyć ich ilość, dzięki czemu łazienka pozostanie skromna, a jednocześnie zachowa się wybrany styl.

Zastanawiasz się jak rzeczywiście, wizualnie prezentuje się tego typu stylistyka w pomieszczeniu, jakim jest łazienka? Oto kilka inspiracji.

 lazienkalaeiznka-w-stylu

styl-w-laziencewanna

 

 

Czytaj więcej  Styl skandynawski – dla kogo idealny?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 × jeden =