Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Wybierając meble, musimy pamiętać o tym, aby były na tyle klasyczne, by dopasować się do gustu właściciela wraz z wkraczaniem przez niego w dorosłość.  Nie możemy zapominać jednak o tym, że to właśnie nastolatkowie mają czuć się w nim dobrze. Dla młodzieży pokój jest oazą spokoju – miejscem, w którym mogą chronić swoją prywatność. Warto urządzić go więc tak, aby zagwarantować komfort przebywania, połączony z oryginalnością aranżacji. Czy meble włoskie mogą spełnić te cechy?

Jakie meble do pokoju młodzieżowego?

Bardzo ważnym elementem pokoju młodzieżowego jest biurko. Nawet w najmniejszym pomieszczeniu powinniśmy postarać się o wygospodarowanie miejsca na ten element. Biurko powinno pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy, takie jak komputer, materiały do pracy czy przybory szkolne. 

Estetyka włoska zwraca szczególną uwagę na prostotę i elegancję – chcąc podążać jej śladami, powinniśmy zadbać o to, aby biurko miało odpowiednią ilość miejsc do przechowywania. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnego „zagracania” przestrzeni. Doskonale sprawdzą się tutaj proste geometryczne formy, nadmiar zdobień nie jest wskazany. Warto w zamian postawić na szlachetność materiałów, jedynym elementem dekoracyjnym powinny tu być wykończenia z drewna.

Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

Dla każdego nastolatka łózko to najważniejszy element pokoju. Mimo że głównym jego zadaniem jest zapewnić spokojny sen i odpoczynek, to dla wielu młodych ludzi okazuje się doskonałym miejscem do nauki. Konieczne jest zadbanie zatem o jego funkcjonalność i wygodę.  Zgodnie z definicją włoskiego stylu – wnętrze powinno charakteryzować się harmonią i proporcją. Ta zasada obowiązuje również przy wyborze mebli. Decydując się na konkretny model łóżka, powinniśmy zapewnić jego odpowiednie wymiary. 

Czytaj więcej  Tania i ładna dekoracja wnętrz

Meble włoskie do pokoju młodzieżowego przyciągają nie tylko prostotą i elegancją kompozycji, ale także zastosowaniem ciekawych rozwiązań. Dużym udogodnieniem, dla każdego nastolatka, jest pojawienie się stylowego zagłówka, a także niewielkich półek umiejscowionych np. w bazie łóżka, które są dodatkowym miejscem do przechowywania.

Szafa do pokoju młodzieżowego – element porządkujący przestrzeń

Nie można zapominać o tym, że szafa to przede wszystkim podstawowy element pozwalający utrzymać porządek w swoich rzeczach. Brak szafy bardzo często generuje niepotrzebny chaos w pokoju nastolatka. Pamiętajmy, że tylko w uporządkowanym miejscu jesteśmy w stanie naprawdę odpocząć i się zrelaksować. Przestronna szafa zapewni nam schowek na wszystkie niepotrzebne w danej chwili przedmioty. Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w dodatkowe małe szafki i półki, które są doskonałym miejscem do przechowywania niewielkich drobiazgów. Dbając o włoski styl pomieszczenia, warto zainteresować się szafkami w oryginalnych formach. Ciekawym rozwiązaniem okazują się proste kubikowe szafki, które oprócz tego, że są bardzo pojemne, to także przyciągają swoją prostotą.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

2 × dwa =