Kuchnia jest miejscem w którym codziennie krzątają się domownicy. Tak naprawdę spędzamy w niej znaczną część naszego dnia. Właśnie dlatego każdy domownik powinien czuć się w niej komfortowo i przyjemnie.

Co z tapetą na kuchennych ścianach?

Obecnie najmodniejsza na kuchennych ścianach staje się tapeta. Jeżeli decydujemy się na taki wybór powinniśmy zdecydować się na tapetę dobrej jakości. Podobno najlepsza jest winylowa struktura. Sprawdza się ona podczas zmywania różnorodnych zabrudzeń. Tapeta o takiej strukturze jest odporna na wilgoć, plamy spotykane często w kuchni czy szorowanie.

100112tapeta1

D5U2xb3FVjbJLfCVTB

Osobista galeria zdjęć w kuchni

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na fototapety z osobistymi fotografiami – rodzinnymi, ze ślubu, wakacji, z przyjaciółmi. Czy taka aranżacja pasuje do wnętrz kuchennych? Oczywiście, że tak! Jeśli jesteśmy sentymentalni i uwielbiamy fotografie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieścić je na ścianach kuchennych. To przede wszystkim my mamy czuć się przyjemnie w naszych wnętrzach.

Warto znać umiar

Często zadajemy sobie pytanie – ile tej tapety? Kiedyś obklejało się ją całe ściany, dziś taki przepych nie wygląda zachwycająco. Zdecydowanie lepiej wygląda przyklejona tapeta na jednej ze ścian, pojedyncze paski lub wypełnienie tapetą wnęki między szafkami dolnymi, a górnymi – wiszącymi.

kitchen

http://www.dreamstime.com/-image4627937

Jakie kolory wybrać?

To jaki kolor czy wzór tapety wybierzemy zależy od naszego gustu, a także stylu i charakteru kuchennych wnętrz w naszym mieszkaniu. Do tradycyjnych i spokojnych pomieszczeń z pewnością najlepiej będą pasować czarno-białe kolory tapety. Jeżeli pragniemy ożywić nowoczesne wnętrza, warto między górnymi, a dolnymi szafkami  wypełnić lukę tapetą w mocnym, intensywnym, kontrastowym kolorze.

Nic więc dziwnego, że tapeta w kuchni staje się coraz częstszym widokiem. Współczesność nie boi się wyzwań – nawet w kuchni.

Czytaj więcej  Aranżacja kuchni w stylu retro

Strona wyszukana po frazach:

  • tapeta do kuchni

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy + 10 =