Rok 2017 to czas wielkiej fascynacji kulturą i stylem  pochodzącym prosto z północy. We wnętrzach dominowały motywy skandynawskie, które skupiały się na prostocie i minimalizmie. Styl życia ludzi bardzo wiele czerpał ze słynnego „hygge”.  Aranżacja wnętrz w 2018 roku idzie o krok dalej – czym nas zatem zaskoczy? Pojawia się nowy styl Wabi-Sabi!

Wabi-Sabi czym jest?

Wabi-Sabi to japońska filozofia, która skupia się na odnajdywaniu piękna w niedoskonałościach i  akceptowanie rzeczy takimi, jakimi są, zamiast spędzać czas, pragnąc czegoś lepszego. Filozofia koncentruje się na dążeniu do zachowania autentyczności we wszystkich aspektach życia i czerpania radości z prostych przyjemności.  Samo słowo Wabi oznacza prostotę, natomiast Sabi to piękno wynikające z upływu czasu. Poglądy te stoją w sprzeczności z obecnym w dzisiejszych czasach konsumpcjonizmem.

Wabi-Sabi we wnętrzach

Wabi –Sabi to gloryfikacja wszystkiego co stare. We wnętrzach dominuje surowa stylistyka. Odnajdziemy więc w nich elementy dekoracji w postaci starego drewna, zniszczonej ceramiki, marmurowe zdobienia. To idealny styl dla wszystkich którzy cenią sobie naturalność, prostotę i rustykalny charakter.  Aranżacja wnętrz opiera się na prostych rozwiązaniach, które jednak nie zaburzają wrażenia naturalności.

salon w stylu Wabi-Sabi

Dominują organiczne materiały również te pochodzące z recyklingu. Doskonale sprawdzi się tu także surowy kamień oraz tekstylia wykonane z naturalnych materiałów takich jak len, jedwab. Na ścianach dominują kolory ziemi: neutralne odcienie bieli i  szarości połączone  ciepłymi barwami brązu, beżu, które nadają wnętrzu przytulny charakter.

Sypialnia w stylu Wabi-Sabi

 

Czytaj więcej  Luksusowa sypialnia w stylu włoskim

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dwa × 2 =