Tapeta w kuchni lub jadalni to stosunkowo nowatorskie, jednak coraz popularniejsze rozwiązanie. Bogata oferta producentów i dystrybutorów pozwala wybierać spośród bogatej kolekcji wzorów, kolorów i tworzyw, z jakich wykonywane są tapety i fototapety. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając tapetę do kuchni.

Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia służące nam do przygotowywania i spożywania posiłków. Projektując ich aranżację, zazwyczaj zależy nam na tym, by wystrój kojarzył nam się z tym, co świeże, energetyczne i czyste. W takich warunkach zarówno gotowanie, jak i jedzenie są znacznie przyjemniejsze. Czy odpowiednio dobrana aranżacja może wzbudzić w nas apetyt? Nieprzypadkowo, na ścianach wielu restauracji znajdziemy duże obrazy i zdjęcia atrakcyjnie wyglądających potraw – taki wystrój sprawi, że wielu z nas momentalnie nabiera ochoty na spróbowanie tego, co jest specjalnością danej kuchni. Szukasz inspiracji? Klasyczne tapety, fototapety i parawany znajdziesz na https://www.fototap.pl/.

Tapety na ścianę do kuchni – jak wybrać idealną?

Podobnie jest w domu. Popularnym rozwiązaniem w kuchni lub jadalni są fototapety przedstawiające świeże owoce, warzywa, kulinarne specjały z poszczególnych regionów świata. Taki wystrój jednocześnie inspiruje do kulinarnych podróży i skłania do eksperymentów w kuchni. Oczywiście możemy postawić również na klasyczne wzory lub neutralne motywy. Nieprzypadkowo, w kuchni najlepiej sprawdzają się jasne i żywe kolory – w większym stopniu oddziałują one na naszą wyobraźnię i lepiej podkreślają charakter pomieszczenia.

Tapeta odporna na wilgoć

Jednak tapety kuchenne to nie tylko kolorystyka i wybór odpowiednich motywów. To również kwestia wyboru tapety z właściwego tworzywa. Kuchnia to jedno z „wilgotnych” pomieszczeń w naszym domu, dlatego warto wybierać tapety ścienne, które odporne są na działanie pary wodnej czy właśnie wilgoci. Doskonale sprawdzą się tapety winylowe, które nie tylko wykazują dużą odporność na wilgoć, ale są także zmywalne. W renomowanych sklepach, np. na stronie https://www.fototap.pl/tapety czekają na ciebie setki wzorów i kolorów tapet do kuchni, jadalni i pozostałych pomieszczeń.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

10 + 4 =