Lampy wiszące, czyli takie z długim przewodem, stały się bardzo popularne w aranżacjach wnętrz. Rozwiązanie to ma na celu przede wszystkim poprawę wizualnej przestrzeni w nowoczesnych kuchniach. Designerskie produkty umożliwiają zaaranżować przestrzeń swojego domu w sposób spójny i przyjemny dla oka. W jakich miejscach warto zainwestować w wiszące lampy?

Prostota i klasyczne dodatki nie są już pożądanym efektem w aranżacji wnętrz. Coraz częściej Polacy eksperymentują, decydują się na całkiem nowe rozwiązania i nie boją się radykalnej zmiany w projektowaniu mieszkania. Wiszące lampy są jednym z często wybieranych produktów do współczesnych kuchni, jadalni oraz salonów.

Wisząca lampa a styl mieszkania

Lampy wiszące zastępują żyrandole, które zamieszczone pod samym sufitem rzucają światło na całe pomieszczenie, lecz nie doświetlają strategicznych miejsc, jak na przykład przestrzeń nad blatem czy nad stołem. Konieczne więc są dodatkowe lampy, które nie tylko generują dodatkowe koszty, ale również często nie stanowią spójnego designu.

Lampa nisko zawieszona jest świetną alternatywą, a jej unikalny wygląd będzie pasował do wielu kompozycji kuchni. Najczęściej stosowane są w mieszkaniu o stylu nowoczesnym, ponieważ dodają elegancji i szykowności. Do wyboru są lampy jednopunktowe oraz wielopunktowe, które dzięki prostocie wykonania sprawdza się w pomieszczeniach cechujących się minimalizmem. Dostępne są również modele, gdzie wiszące swobodnie kable są głównym elementem wizualnym, dzięki czemu doskonale pasują do wnętrz o stylu industrialnym i loftowym. Szczególnie klimatycznie wyglądają te modele z odkrytą żarówką, bez zamkniętego szklanego klosza.

Skoncentrowany strumień światła

Lampy wiszące nad stołem dodają uroku całej jadalni i tworzą rodzinną atmosferę. Skoncentrowane źródło światła umożliwia wyeksponowanie domowych potraw i wypieków. Mamy szeroki wybór lamp wiszących, mogą one być pojedyncze lub składać się z kilku lamp zawieszonych na długich łańcuchach lub kablach. Przeważnie są one regulowane i pozwalają na indywidualny dobór preferowanej długości od stołu, aby nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Najczęściej montowane są 60-90 cm od powierzchni stołu.

Czytaj więcej  Lodówka to podstawa

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dziewięć + jedenaście =