Nowy rok to dobry bodziec do przeprowadzenia remontu i odświeżenia nieco domowego wnętrza. Producenci tapet przygotowali piękne kolekcje, dzięki którym przestrzeń codziennego odpoczynku i relaksu nabierze nowej energii, a nam po prostu będzie się w niej lepiej mieszkać. Jakie wzory tapet będą cieszyć się największym powodzeniem w 2018 roku?

Surowy i majestatyczny – beton architektoniczny

Faktura betonu architektonicznego do niedawna kojarzyła się raczej z nowatorskimi projektami budynków o charakterze użytkowym. Dziś jednak wzór ten wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla start-upów, gdyż z powodzeniem sprawdza się również w domowych wnętrzach. Tapety w motyw betonu architektonicznego wprowadzają do wnętrza nutę industrialną i nowoczesną. Neutralna szara kolorystyka ułatwia dopasowanie tapety do innych odcieni pojawiających się w minimalistycznym mieszkaniu.

Motywy botaniczne – również na ścianach mieszkań nowoczesnych apartamentów

Wzory kwiatów i roślin są tak wdzięczne, że chyba nigdy nie wyjdą z mody. W tym sezonie królują tapety ścienne z motywem kwiatów w ujęciu makro – duże zbliżenia na pąki i liście. Jeśli chodzi o kolorystykę, to na tapetach pojawia się duża ilość zieleni, ale również marynarski granat, na tle którego rozkwitają wspaniałe pąki amarylisów czy lilii. Patrząc na ciemne tapety, zdajemy sobie sprawę, że wytwarzają one wokół siebie jedyną w swoim rodzaju aurę tajemnicy.

Fototapety na wymiar z motywem krajobrazu – spokój natury

W 2018 roku prawdziwym hitem są również fototapety odzwierciedlające realistyczne widoki, na przykład zapierający dech w piersiach wodospad czy skaliste urwisko. Równie często pojawia się motyw lasu, przy którym człowiek jest w stanie dobrze się wyciszyć i przypomnieć sobie, co jest dla niego ważne. Istotne jest również to, że obrazek można w pełni dopasować do wielkości ściany, na której ma on zostać powiększony. Umożliwiają to fototapety na wymiar, które nie dość, że są bardzo efektowne, to jeszcze banalnie proste w montażu.

Czytaj więcej  Tania i ładna dekoracja wnętrz

Drewno i kamień – wielki ukłon w stronę natury

Nowoczesne i minimalistyczne domy i mieszkania, choć wypełnione bielą i szarością, w tym roku coraz silniej dążą w kierunku natury. Objawia się to przede wszystkim sięgnięciem po naturalne materiały (lub ich wierne imitacje), które pochodzą prosto z natury. W 2018 roku bardzo modne będzie drewno, które pojawia się nie tylko pod postacią mebli czy podłogi, ale również jako okładzina ścian, a także wyrafinowany marmur.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

12 + 5 =