Pokój dziecięcy powinien zostać urządzony w taki sposób, aby zapewniać najmłodszym jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Niewątpliwie bardzo ważną rolę odgrywa także właściwa kolorystka.

Zróżnicowana kolorystka

Obecnie coraz większa ilość rodziców rezygnuje z różowego pokoju dla dziewczynki i niebieskiego dla chłopca. Bardzo dużą popularnością cieszą się różne barwy, a w znacznej części dziecięcych pokojów odnaleźć można kilka kolorów. Rodzice uważają, że takie barwne pomieszczenie wpływa korzystnie na rozwój intelektualny dzieciaka, a zarazem jest dla niego bardziej atrakcyjne. Często stosuje się również ciekawe wzory na jednej ze ścian, które dodatkowo nadają pokoikowi charakteru i sprawiają, że dziecko z chęcią przebywa w takim pomieszczeniu oraz czuje się w nim bezpieczniej.

pokojdziecka

tapeta

zielonypokoj-dzieciecy

Unikanie nadmiernej ilości barw i delikatne oświetlenie

Z drugiej strony nie można zapominać o tym, że zbyt duża ilość barw może wywołać niekorzystny efekt. Z tego względu dobrze byłoby zastanowić się nad tym, czy poszczególne kolory dobrze do siebie pasują, a także czy nie stosuje się zbyt wiele różnych barw. Jeżeli chcemy użyć kilku kolorów warto postawić na różne odcienie tej samej barwy, bądź bardzo zbliżone. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z programów komputerowych, które pomagają w doborze odpowiedniej kolorystyki.

Również istotną kwestią jest doświetlenie pokoju dziecka. Warto pamiętać, że nasze maluchy nie powinny być poddawane zbyt intensywnemu działaniu światła, ponieważ może ono niekorzystnie wpływać na ich wzrok. W małym pokoiku dobrze sprawdzą się biurkowe lampki stojące emitujące łagodne światło oraz lampy dotykowe, które z powodzeniem możemy przykleić do ściany lub na sufit. Więcej na temat rozwiązań technologicznych w zakresie oświetlenia znajdziecie –> tutaj.

rozowypokoj

pokoj

pokoj-zielen

dzieciecy-pokoj

Strona wyszukana po frazach:

  • pokój dziecięcy
Czytaj więcej  Pomysły na wialkanocne dekoracje domu

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy × 1 =