Aranżacje wnętrza w stylu włoskim wciąż wydaje się jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów na urządzenie mieszkania. Przestronne pomieszczenia, wlewające się gdzieniegdzie słońce, a nade wszystko doskonałe pomysły w kwestii designu. Czy dasz się skusić?

Nie da się ukryć, że wszystko, co kojarzy się ze śródziemnomorskim stylem życia nie tylko przywodzi na myśl wygodę i komfort połączony z niewymuszoną elegancją i klasycznym szykiem, lecz ponadto stanowi doskonały pomysł na uczynienie swojego życia bardziej wysmakowanym.

Styl włoski – elegancki i nieskomplikowany

Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność tego typu stylizacji, która sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy dysponować będziemy na tyle obszerną przestrzenią, by nie zaburzać klimatu, który wytworzony zostanie dzięki kilku prostym zabiegom. Dzięki nim wnętrza w twoim mieszkaniu pozostaną przestronne i doskonale przystosowane do codziennego użytkowania, nie tracąc jednak nic z wszechstronności, umożliwiającej użytkowanie ich w różnorakich sytuacjach.

Minimalistycznie, ale ze smakiem

Gdy mowa o aranżacji mieszkania w stylu włoskim, na myśl przychodzą nam przede wszystkim spore płaskie przestrzenie, duże okna i swoiście pojmowany minimalizm, który nie musi jednak wykluczać zdobień i delikatnego przepychu. Luksus manifestuje się jednak przede wszystkim w jakości materiałów użytych do wykończenia: mieszkania i domy w stylu włoskim charakteryzują się dość skromnym wystrojem, jednak wszystko, co w nich obecne, znalazło się tam nieprzypadkowo.

Włosi kochają naturę

Doskonałej jakości materiały, szlachetne drewno i przede wszystkim naturalne surowce poddane wyrafinowanej obróbce to klasyczne cechy definiujące wnętrze w stylu włoskim. Szlachetne odmiany drewna, takie jak dąb i mahoń, w połączeniu z wysokojakościową, garbowaną skórą stworzą przestrzeń jednocześnie przytulną i elegancką. Na podłodze zaś kamień, który ewentualnie można zamienić na gres, bądź też panele w jasnym kolorze. Według prawideł stylu włoskiego, samo przebywanie wśród przedmiotów powinno sprawiać przyjemność – dlatego też stawia się na najwyższą jakość.

Czytaj więcej  Skandynawski minimalizm - w poszukiwaniu inspiracji

Spokojnie, ale z pazurem

Jednak nie tylko materiały przyczyniają się do wytworzenia w domu klimatu w stylu włoskim. Do tego dochodzą również pomysły aranżacyjne, które w założeniu powinny wytworzyć przyjazny mieszkańcom klimat, który mimo tego nie będzie pozbawiony pewnego charakteru, czasem nawet delikatnej zadziorności z typowo południowym pazurem. Do tego celu służyć będzie stawianie na przede wszystkim otwarte przestrzenie, które nie przeszkadzają w ruchu domowników.

Duże okna, płaskie powierzchnie

Również wielkie, wpuszczające moc światła do wnętrz okna to jedna z najbardziej charakterystycznych cech. Do nich powinno się dobrać jednak gustowne żaluzje tak, by w czasie sjesty znaleźć spokój i ukojenie. Ostatnim kluczowym elementem aranżacji w stylu włoskim będą zaś spore powierzchnie płaskie, rozciągające pomieszczenia na płaszczyźnie horyzontalnej. Niskie stoliki przeznaczone do odstawiania na nich kieliszków wina, długie komody, na których można postawić designerską lampę, a także wszechobecność luster – dzięki tym zabiegom uczynisz swój dom podobny do italskiego palazzo.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

1 × pięć =