Każdy z nas po ciężkim dniu zasługuje na upragniony odpoczynek. Większość najchętniej odpoczywała by wśród natury, jednak kiedy jest to niemożliwe, wybieramy nasz dom, a dokładniej sypialnie. Co zrobić, aby ona choć troszkę przypominała łono natury? Oczywiście warto postawić na sypialnię w kolorach ziemi.

Co nam dają kolory ziemi?

Kolory ziemi czyli beże, brązy i zielenie idealnie sprawdzają się w sypialni, gdyż uspokajają i odprężają, a sypialnia jest właśnie miejscem odpoczynku i relaksu. Przebywając w niej powinniśmy odczuwać jedynie pozytywne emocje. Barwy ziemi, oddają atmosferę bezpieczeństwa i poczucie komfortu. Dzięki nim, nawet w dość krótkim czasie możemy zregenerować swoje siły. Sypialnia w kolorach ziemi pomoże nam również osiągnąć wewnętrzny spokój, harmonię i równowagę

colorful-beige-bedroom

retro beżowa sypialnia

Gorąca Afryka

Jeżeli postawimy na ściany w kolorze kakao, jasne tkaniny oraz meble w kolorze drewna w połączeniu z odpowiednimi dodatkami uzyskamy efekt afrykański. Któż z nas nie chciałby poczuć się jak na afrykańskiej, gorącej pustyni? Jeżeli ponadto lubimy rośliny, a w naszej sypialni umiejscowimy ich wiele, może poczujemy się jak w afrykańskiej dżungli.

Złota pszenica

Jeśli jesteśmy zwolennikami bardziej polskich klimatów to proponujemy białe ściany i spokojne beżowe dodatki. W ten sposób przy relaksacyjnej muzyce, z kubkiem ciepłej, owocowej herbaty poczujemy się jak w czasie ciepłych, sierpniowych dni, na łonie natury.

A coś bardziej neutralnego?

Istnieje również wiele neutralnych propozycji aranżacji sypialni w barwach ziemi. Ciekawy efekt otrzymamy łącząc ze sobą biel oraz beż, dekorując je mocnymi dodatkami w odcieniach zieleni czy błękitu. Styl glamour otrzymamy w połączeniu ziemistych kolorów ze złotą, metaliczną ścianą. Kiedy pragniemy być najmodniejsi w tym sezonie powinniśmy pomalować nasze ściany na kolor szarobrązowy. Idealnie pasują do niego dodatki lub meble o intensywnych barwach. Nie bójmy się więc barw w kolorach ziemi. Tak urządzona sypialnia zawsze wygląda bardzo efektownie!

Czytaj więcej  Pomysły na ozdobne ściany w sypialni

jasna sypialnia

sypialnia z kremowymi meblami i brązowymi ścianiami

Strona wyszukana po frazach:

  • https://www poradydekoracyjne pl/stonowana-aranzacja-sypialni-w-barwach-ziemi/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dwanaście + dwadzieścia =