Jednolicie pomalowane, zwyczajne i gładkie ściany w sypialni bardzo szybo nudzą się. Co zrobić aby odświeżyć i zmienić charakter tradycyjnej sypialni?

Fototapeta na zamówienie

Bardzo popularną metodą na wykończenie ścian jest obecnie fototapeta na zamówienie – nie mamy tu jednak na myśli zwyczajnej fototapety z wodospadem czy Nowym Jorkiem w tle, ale specjalną, sentymentalną tapetę. Sypialnia jest miejscem intymnym, osobistym i właśnie w tym pomieszczeniu ścianę udekorować możemy tapetą z naszymi prywatnymi zdjęciami!

Jeśli jednak nie jesteśmy sentymentalni, możemy oczywiście zamówić tapetę z innym wzorem.

Malowanie wzoru

Jeżeli akurat odświeżamy ściany w naszej sypialni nowym kolorem, aby je jeszcze bardziej ozdobić możemy zakupić gotowe szablony, które pomogą namalować nam wymarzone wzory.

Kobiety kochaja lustra

Jeśli jesteś kobietą i kochasz lustra warto zainwestować w wykonanie na ścianie w sypialni mozaiki. Taka kultowa ozdoba doda nowoczesności i innowacyjności.

Wiszace pólki…

W sypialni świetnie prezentują się również wiszące półki, a na nich ozdoby, które najbardziej lubimy lub jeśli uwielbiamy czytać – książki. Dobrym rozwiązaniem są również różnej wielkości świeczki – dzięki nim, zawsze będzie można szybko stworzyć romantyczny nastrój.

Kontrastowe dodatki

Jeśli uwielbiamy wyzwania i nie boimy się oryginalności wykorzystajmy kontrastowe dodatki – stylowe naklejki, puste ramy od obrazu, ściana w innym kolorze – oczywiście zawsze zachowując kontrast!

Zaglówki na scianie

Możemy je zaaranżować w rożny sposób, wykorzystując przy tym również ścianę. Tapicerowana poduszkami ściana w sypialni to obecnie najmodniejszy sposób na nowoczesną dekoracje wnętrza. Efektowne jest również zamontowanie karnisza pod sufitem, a na nim zawieszenie materiału – w dowolnym kolorze. Doda on tajemniczości każdej sypialni!

Jak widać pomysłów na dekoracje ścian w sypialni jest wiele – każdy inny, każdy bardziej kreatywny. Poniżej prezentujemy film dotyczący wyboru odpowiednich efektów do dekoracji ścian.

Czytaj więcej  Dekoracyjne poduszki do salonu, sypialni i pokoju dziecka

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

13 − pięć =