Niezaprzeczalnie fachowcy twierdzą, że to właśnie sypialnia na poddaszu zapewni nam możliwość najwyższej jakości relaksu i odpoczynku. Ponadto rozbudzi aurę tajemniczości w każdym domowniku. Jeśli więc nie wiesz jeszcze jak zaaranżować poddasze, nie zastanawiaj się więcej, stwórz tam sypialnie.

To nie lada wyzwanie!

Poddasze charakteryzuje się przede wszystkim skośnymi, spadzistymi ścianami, niskim sufitem – dlatego właśnie, stworzenie tam sypialni jest trudnym zadaniem, jednak zazwyczaj efekt końcowy zadziwia – jest po prostu fantastyczny! A któż z Nas nie marzy o sypialni jak z obrazka czy z filmu?

Komfort to podstawa!

Komfort w sypialni jest podstawową cechą charakterystyczną pomieszczenia, gdyż to właśnie tam spędzamy prawie pól doby, a tym samym ogromną część naszego życia. W tym pomieszczeniu śpimy i odpoczywamy, istotne więc abyśmy czuli się tam jak najlepiej.

Jak ją urządzić?

To w jakim stylu urządzimy sypialnię na poddaszu zależy od gustu – może być ona tradycyjna, nowoczesna, stylowa, elegancka czy starodawna. To my decydujemy czy w pomieszczeniu znajdzie się jedynie łóżko czy może szafki i półki oraz jakie dodatki dobierzemy do pokoju. Poddasze jest tak specyficznym miejscem, że warto zwrócić uwagę na meble na wymiar Szczecin. Wtedy nawet najbardziej stromy spad dachu będzie świetnie dostosowywał się stylu w jakim będzie urządzona sypialnia.

Oświetlenie nie jest ważne!

Warto zauważyć, że w sypialniach umiejscowionych na poddaszu zazwyczaj znajdują się okna dachowe, dlatego oświetlenie sztuczne nie musi być zbyt intensywne, gdyż właśnie one dostarczą nam ogromną dawkę naturalnego światła. Aby jednak jeszcze lepiej wykorzystać potencjał okien dachowych, warto zrezygnować z firanek oraz zasłon i zastąpić je na przykład roletami. Ponadto okna dachowe powiększą optycznie małe i niskie wnętrze.

Czytaj więcej  Targi wyposażenia wnętrz HOME DECOR 2018

Jakie meble wybrać?

W związku z niskimi ścianami, powinniśmy zawsze wybierać niskie i niewielkie meble. Podobnie jest z łóżkiem. Ważny jest więc materac na niskim stelażu.

Jakie wykończenia?

Musimy zastanowić się co lubimy. Najlepsze do sypialni są stonowane, spokojne kolory, np. odcienie ziemi. Efektowna jest również biel w połączeniu z ciepłymi dodatkami. Ponadto poszerzy ona i podwyższy pomieszczenie – podobnie jak inny jasny kolor.

Cieszmy się więc cichą i komfortową sypialnią na poddaszu. Postawmy na dobrej jakości materiały wykończeniowe i dajmy się ponieść fantazji!

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

11 − cztery =