Włoskie meble nie od dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Włochy uchodzą za kraj, gdzie ogromną wagę przywiązuje się do luksusu zauważalnego w każdym aspekcie życia. Przejawia się on w stylu ubierania, sposobie bycia, a także upodobaniu do eleganckich wnętrz.  Włoskie meble produkowane są nie tylko z najlepszych materiałów, ale też projektowane przez ludzi z pasją i zamiłowaniem do prawdziwej sztuki użytkowej. Właśnie dzięki temu cieszą się one tak ogromną popularnością.

Włoskie meble królują przede wszystkim we wnętrzach, w których przyjmuje się gości np. salon. Bardzo często stanowią również wyposażenie biur i gabinetów wskazując na profesjonalizm i wysokie poczucie gustu właścicieli. Dlaczego jednak nie zapewnić sobie takiego luksusu za każdym razem, gdy witamy nowy dzień? Sypialnia w stylu włoskim to dokonały pomysł dla miłośników funkcjonalności, prostoty i harmonii. Jak zatem urządzić sypialnie w prawdziwie włoskim stylu?  Przedstawiamy kilka porad jak stworzyć taki klimat.

Wysoka jakość mebli

Luksusowe sypialnie w stylu włoskim cechuje klasa i wyczucie dobrego smaku. Warto zatem postawić na ekskluzywne meble, które odznaczają się nie tylko wyjątkową formą, ale także jakością wykonania. Włoskie meble obite dobrej jakości tkaniną lub skórą zachwycają swoją wyglądem i wygodą, spełniają także oczekiwania najbardziej wymagających miłośników włoskich klimatów. Ekskluzywne meble do sypialni wniosą do pomieszczenia element luksusu, ale też harmonię i spójność.

elegancka sypialnia z włoskimi meblami

Dekoracje w stylu włoskim

Dekorując wnętrze zgodnie ze stylistyką włoską musimy pamiętać przede wszystkim o umiarze. Styl włoski charakteryzuje się powściągliwością dekoracji, umiłowaniem prostoty i klasycznej elegancji.  Mieszkania urządzone w tym stylu cechują się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, niebanalnych dodatków i nawiązaniami do tradycji oraz sztuki. Doskonale sprawdzą się tutaj wazony o fantazyjnych kształtach, czy żaluzjowe okiennice.

Czytaj więcej  Skandynawski minimalizm - w poszukiwaniu inspiracji

Włoskie barwy, wzory, materiały…

Ulubione kolory we wnętrzach włoskich to barwy ziemi, a także nawiązania do natury. Dominują tutaj wyrafinowane odcienie bieli, szarości, złota, brązu, beżu, a także akcenty przenikających się kolorów turkusu, fioletu, zieleni – inspirowanych szkłem weneckim. We wnętrzach takich dominują gładkie, pozbawione deseni obicia oraz jednolite dywany i zasłony, niekiedy zdobione geometrycznymi wzorami. Wykorzystywane materiały są bardzo szlachetne i ekskluzywne. Wszystko to ma nawiązywać do luksusu, jaki znaleźć możemy we wnętrzach prosto z włoskich rezydencji.

ciemna sypialnia

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy × 5 =