Na jaką kuchnie się zdecydować – klasyczną czy nowoczesną? To trudne pytanie, ale można znaleźć kilka rozwiązań, które dadzą Ci odpowiedź na to pytanie w kontekście twojej obecnej lub przyszłej, planowanej kuchni.

Klasyka

Czym charakteryzuje się klasyczny styl? To przede wszystkim wykorzystanie takich materiałów jak drewno lub jego imitacje. Taka kuchnia to ciepłe kolory i wrażenie ciepła, które właśnie daje drewno. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć wolnostojącego dużego stołu oraz starego kredensu. Jeśli chodzi o meble kuchenne, to także są tradycyjne, ciężkie meble drewniane. Wystarczy powiesić jeszcze warkocze z czosnku i jest to typowa tradycyjna kuchnia.

Nowoczesność

Jak nowoczesny styl wdziera się do kuchni? Przede wszystkim meble kuchenne nie są już takie masywne i ciężkie, a zyskują kolory i połysk. Bardzo modne stają się wnętrza w stylu skandynawskim, industrialnym. Proste, minimalistyczne formy w kuchni są kwintesencją nowoczesności. Do tego meble kuchenne na wysoki połysk i kilka dodatków w intensywnych kolorach i nowoczesne miejsce do gotowania i spożywania posiłków gotowe.

Jak połączyć te dwa style?

Nie musimy sobie odmawiać nowoczesnego wnętrza, jeśli mamy na takie ochotę. Wystarczy mądrze dodać odrobinę klasyki, aby ocieplić nowoczesne surowe wnętrze. Przykładem może być wykorzystanie starego rodzinnego kredensu lub komody z lat sześćdziesiątych we wnętrzu. Takie połączenie sprawi, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru i będzie jedyne w swoim rodzaju. Połączenia takie wyglądają dobrze w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach.

Pamiętajmy więc, ze nie jest błędem wybrać tylko klasyczną lub tylko nowoczesną kuchnię. To pomieszczenie ma służyć naszym potrzebom, więc zaprojektujmy je tak, jak czujemy. Nie zapominajmy jednak, że zawsze możemy połączyć oba style, co na pewno nada naszemu wnętrzu unikalnego charakteru.

Czytaj więcej  Modny wystrój wnętrz- co jest aktualnie na topie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

jeden × dwa =