Aktualnie dużą popularnością cieszą się wnętrza w różnym stylu. Wielu pasjonatów zyskał na przykład styl rustykalny. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak prawidłowo urządzić takie wnętrze, żeby doskonale się prezentowało i sprawiało satysfakcję.

Zasady stylu rustykalnego

Warto zwrócić uwagę na to, że w stylu rustykalnym bardzo ważną rolę pełnią rośliny. Z tego względu dobrze byłoby zatroszczyć się o dostateczną ilość zieleni. Doskonale sprawdzają się między innymi rośliny wiszące. Można zatem zdecydować się na paprocie bądź bluszcz. Oczywiście nie oznacza to, że pozostałe rośliny mają mniejsze znaczenie. Z pewnością, dokonując ich wyboru, dobrze byłoby brać pod uwagę zarówno odpowiedni styl, jak i własne umiejętności, związane z pielęgnacją roślin.

     rustykalny taras

rustykalne wnętrze

Ci, którzy obawiają się, że nie będą w stanie zapewnić roślinności odpowiednich warunków, powinni zwrócić uwagę na roślinne motywy dekoracyjne. Doskonale sprawdzą się na przykład kwieciste narzuty na kanapy i łóżka, jak również obrazy, prezentujące polną roślinność. Jeżeli poświęci się trochę czasu na znalezienie odpowiednich mebli, to warto wybrać na przykład fotele w kwiaty. Oczywiście, w trakcie zakupów dobrze jest podejmować wyłącznie przemyślane decyzje.

kuchnia

 

Czytaj więcej  Oryginalne półki na książki

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

siedemnaście − sześć =