Garderoba to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o oddzielnym kącie na swoją odzież. Sprawdzi się ona w każdym pomieszczeniu bez względu na metraż mieszkania. Nawet niewielką przestrzeń można ciekawie zaaranżować. Nie ma znaczenia czy za naszą garderobę uznamy oddzielne pomieszczenie czy specjalnie zaprojektowaną szafę. Ważne, aby w obu tych przypadkach wykazać się pomysłowością w procesie projektowania garderoby i zadbać o jej funkcjonalność i użyteczność.

Szafa wnękowa

W sytuacji, gdy nie dysponujemy za wielkim metrażem, a każdy wolny metr kwadratowy jest na wagę złota i nie możemy wydzielić osobnego pomieszczenia na przechowywanie ubrań – rozsądnym rozwiązaniem będzie szafa, która odegra rolę garderoby. Jest to idealne wyjście w sytuacji, gdy jedynym miejscem przeznaczonym do tego celu jest poddasze.  Strefa pod skosami nie jest łatwa do zagospodarowania natomiast idealnie się sprawdzi pod zabudowę. Z pomocą przychodzą tu meble na wymiar Wrocław.

Oferowane usługi takie jak meble na zamówienie pozwolą nam na dokładne dopasowanie szafy do wnętrza. Indywidualne podejście do klienta daje nam gwarancje zadowolenia i świetnej jakości wykonania. Możemy być pewni, że przycinając półki i ścianki na wymiar, wpasujemy je idealnie w każdy kąt i przestrzeń, od podłogi do sufitu. Bez problemu możemy rozmieścić wszystkie półki i schowki, drążki czy inne wieszaki zgodnie z naszymi preferencjami. Meble na wymiar dają nam nieograniczone możliwości aranżacji.

szafa wnękowa

Oddzielna strefa dla garderoby

W sytuacji, gdy jesteśmy szczęściarzami i możemy pozwolić sobie na garderobę w oddzielnym pomieszczeniu, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Duża przestrzeń daje nam ogromne pole do popisu, z drugiej strony często okazuje się to zgubne, gdyż marząc o garderobie hollywoodzkiej gwiazdy doprowadzamy do zaniku jej funkcjonalności skupiając się na aspektach estetycznych. Warto więc w takiej sytuacji zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Czytaj więcej  Ściany w sypialni – co lepsze? Tapeta, farba, a może kamień?

Garderoba taka będzie pełniła rolę także naszej przymierzalni, należy wiec zadbać o swobodę ruchu w tym pomieszczeniu i unikać nadmiernej ilości dodatków w postaci foteli, puf czy niewielkich stolików stanowiących jedynie element dekoracyjny. Powinniśmy się skoncentrować na podstawowym celu tego pomieszczenia, czyli przechowywaniu odzieży.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

szesnaście + 8 =