Kupowanie ozdób świątecznych to bardzo ważny etap każdego okresu przed bożonarodzeniowego. Chodzimy po sklepach w poszukiwaniu bombek, lampek choinkowych, świeczek, stroików, świeczników… Przecież w tym okresie dekoracje są bardzo ważne, gdyż wprawiają nas we wspaniały nastrój i prawdziwą magiczną, świąteczną atmosferę.

W każdym więc sklepie znajdziemy masę ozdób świątecznych na choinkę – bombek, szyszek, ozdób ze słomy, łańcuchów czy lampek. Przecież to właśnie choinki nie może zabraknąć w żadnym domu, gdyż okazuje się symbolem Bożego Narodzenia.

Moda świąteczna się zmienia

W przypadku innych dekoracji świątecznych, które spotkamy w sklepach nie możemy być tak pewni, że co roku znajdziemy te same. Raz w okresie Bożego Narodzenia uwielbiamy minimalizm, raz cenimy sobie przepych. Wszystko zależy więc od obecnej mody.

Obecnie przede wszystkim znajdziemy w sklepach wiele obrusów, serwetek, poszewek na ozdobne poduszki bądź obić na krzesła i taborety w świąteczne wzory, takie jak gwiazdki, renifery, Gwiazdory, choinki czy płatki śniegu.

Nie może jednak zabraknąć tam również skarpet niczym  z amerykańskiego kominka, gdyż i ta moda przychodzi do nas wielkimi krokami z odległego kontynentu. Kto więc ma w swoim domu kominek obowiązkowo powinien go przystroić na wzór amerykańskich filmów.

kominek-swiateczny

Lampki przodują

Najwięcej w sklepach znajdziemy jednak lampek świątecznych, ale tych przeznaczonych na zewnątrz domu, ponieważ moda ozdabiania posesji już na dobre zakorzeniła się i w naszym kraju.

lampki-choinkowe

W dużych supermarketach nie zabraknie również kubeczków, talerzyków czy miseczek w świąteczne wzory, szczególnie w bałwany, Gwiazdory i choinki.

W sklepach możemy w tym roku kupić również wiele fikuśnych świeczek o aromatycznym, świątecznym zapachu i świeczników. Nie zabraknie również ozdób przyklejanych lub zawieszanych do okna. Robią one naprawdę furorę.

Jeśli więc uwielbiamy prawdziwe świąteczne zakupy, a dokładnie kupowanie ozdób świątecznych to już niedługo powinniśmy ruszyć do sklepów!

Czytaj więcej  Zrób to sam: ozdoby na choinkę

 

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dwanaście − cztery =