Dekorowanie domu w świąteczny czas to nie małe wyzwanie, ale też świetna zabawa. Jest to dość pracochłonne zajęcie, jednak jego efekty zadowalają w stu procentach. Dobrze udekorowany dom wprowadzi nas w świąteczny nastrój sprawi, że przyjemnie będzie spędzić ten czas w domu z najbliższymi. Często jednak zapominamy o udekorowaniu kuchni. I jej nie powinniśmy szczędzić ozdób gdyż to właśnie w kuchni powstaje większość wigilijnych dań i to tam w okresie przed świątecznym spędzamy bardzo dużo czasu.

NIE ZAPOMINAJMY O DRZWIACH

Udekorować możemy również drzwi do kuchni. Jeśli są one szklane możemy zawiesić kolorowe witraże lub odbić sztucznym śniegiem motywy bożonarodzeniowe. Coraz modniejsze staje się również zawieszanie przyozdobionych gałązek na drzwi. Dostarczą nam one również pięknego zapachu.

dokeracje kuchenne

OKNA I PARAPET

I w kuchni istnieją więc i tam warto postawić ozdobę na parapet. Nie musi być to typowy stroik czy motywy świąteczne, ale na przykład bożonarodzeniowy kwiat zwany gwiazdą betlejemską. Jeśli jednak nie mamy do niej dostępu możemy wykorzystać suszone kwiaty, gałązki czy jemiołę. Dobrym pomysłem jest również postawienie tańczącego Gwiazdora czy świecznika o motywie gwiazdy. W tym roku jednak najpopularniejszym wzorem będą z pewnością renifery. Na kinkietach bądź tez zasłonach możemy powiesić girlandy – te kupne i te zrobione własnoręcznie.

swiateczna kuchnia

CO Z SZAFKAMI?

Na szafkach możemy postawić wszystko to co na parapecie. Jednak najlepszym pomysłem jest chyba wiklinowy kosz ze wszelkimi słodkościami kojarzonymi ze świętami Bożego Narodzenia bądź misę z suszonymi owocami. Oprócz szafek warto również przyozdobić niektóre akcesoria, takie jak dozowniki, czy kosze, za pomocą np. kolorowych naklejek świątecznych.

KRZESŁA

W kuchni obowiązkowe są krzesła, dlatego w czasie świąt zafunduj im inne obicie – w renifery, Gwiazdora czy choinki.

Czytaj więcej  Jak dekoracyjnie zapakować prezenty?

STÓŁ LUB WYSPA

Na stole możesz położyć świąteczny obrus lub ceratę, a także świeczki, suszone owoce czy świąteczne słodkości.

Na udekorowanie kuchni istnieje wiele pomysłów, dlatego bądźmy kreatywni i ruszmy wyobraźnią, aby i w niej poczuć magie świąt!

akcesoria swiateczne dekoracje świąteczne

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 + 12 =