Żywa choinka jest znacznie trudniejsza w dekoracji niż sztuczna. Pokrój prawdziwego drzewka jest przeważnie nieregularny, a gałązki mniej zwarte i puszyste. Nie oznacza to jednak, że musi być ona uboższa, czy mniej strojna. Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że drzewko bożonarodzeniowe zachwyci nie tylko domowników, ale także wszystkich przybyłych gości.

Choinka w stylu rustykalnym

Decydując się na żywą choinkę warto również zastosować ozdoby  utrzymane w ekologicznym, naturalnym stylu. W tym celu można przygotować drewniane zawieszki o przeróżnych kształtach nawiązujących do świąt, a nawet pokusić się o przygotowanie ozdób ze słomy. Choinkę można także przyozdobić łańcuchem wykonanym z żywych szyszek oraz kory lub wykonać go z wełny.

Choinka w stylu rustykalnym

rustykalna choinka

Suszone owoce na choince

Kolejnym sposobem na udekorowanie choinki jest wykonanie ozdób z suszonych owoców. Doskonale się tu sprawdzą plastry cytryny lub pomarańczy. Świetnym sposobem jest także przygotowanie bombek z orzechów włoskich. Orzechy można dodatkowo spryskać spreyem i nadać im złotą lub srebrną barwę. Ciekawym rozwiązaniem jest także przygotowanie ozdób z zebranych jeszcze w okresie jesiennym kasztanów. Ręcznie robione bombki prezentują się wyjątkowo uroczo na każdej choince.

suszone plastry cytryny na choince

drewniane zawieszki na choinkę

Pierniczkowa choinka

Smakowitym sposobem na przyozdobienie choinki jest zawieszenie na niej domowych pierniczków. Tak ustrojone drzewko jest szczególnie lubiane przez dzieci, gdyż wygląda niesamowicie słodko i apetycznie. Pierniczki mogą zostać w swojej podstawowej formie lub mogą być przystrojone różnokolorowym lukrem i zawieszone na wstążeczkach. Choinka „pierniczkowa” pasuje do wielu wnętrz – i tych w stylu nowoczesnym i tych tradycyjnych.

pierniczki

Czytaj więcej  Zrób to sam: ozdoby na choinkę

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

pięć × trzy =