Zwyczaj dekorowania choinki czyli świerku, sosny bądź jodły w okresie świąt Bożego Narodzenia w naszym domu przybył do nas za zachodnich krajów, a głownie katolickich terenów Niemiec. Ta tradycja na dobre wpisała się w naszą kulturę i dziś nie wyobrażamy sobie świąt bez żywego bądź też sztucznego drzewka w naszym domu.

Aby jednak nasza choinka była najpiękniejsza warto zastanowić się nad tym o jakim drzewku świątecznym marzymy i ruszyć swoją wyobraźnią. Można również wykazać się niemałą kreatywnością przy wykonywaniu tego jakże przyjemnego zajęcia w wigilijny poranek.

Bardzo ważne jest aby zastanowić się przede wszystkim nad tym w jakich kolorach ma być tegoroczna choinka. Najpopularniejsze to złoto, srebro, czerwień, kolor niebieski lub po prostu choinka kolorowa.

  • Jednym z pomysłów na oryginalnie ubraną choinkę jest przyozdobienie jej dekoracjami z filcu czy włóczki. Takie ozdoby może wykonać własnoręcznie, ale również kupić w wielu sklepach.

filcowe-ranifery

wlasnoreczne-ozdoby

  • Jeżeli jesteśmy szczęściarzami posiadania w domu maluchów możemy poprosić ich o wykonanie ozdób na choinkę – tradycyjnych łańcuchów, pawich oczek, gwiazdek. Taka choinka powinna wyglądać przeuroczo!
  • Bajecznie wygląda również choinka udekorowana watą lub sztucznym śniegiem, szczególnie jeśli lubimy święta z białym puchem na dworze, którego u ans często brakuje…
  • Innym oryginalnym pomysłem na udekorowanie świątecznego drzewka jest przywieszenie na nim orzechów, suszonych owoców.

choinka

Nieważne jak ubierzemy swoją choinkę – na pewno będzie ona piękna oraz dostarczy nam świątecznej atmosfery w domu.

Strona wyszukana po frazach:

  • jak ozdobić choinkę
Czytaj więcej  Świąteczne dekoracje kuchni

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

1 × 2 =