Każdy z nas z pewnością choć raz był w posiadaniu kalendarza adwentowego. Kojarzą się one z okresem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zazwyczaj były to czekoladowe bombonierki posiadające 24 okienka kryjące w sobie ulubione czekoladki. Kalendarze adwentowe były szczególnie uwielbiane przez dzieci, które zajadały się odnalezionymi słodyczami. Zwyczaj tworzenia kalendarzy pochodzi z Niemiec z początków XIX wieku, ale tradycja ta pozostała do dziś. Tworzenie kalendarza adwentowego to świetny sposób na spędzenie czasu z najbliższymi. Jak zrobić taki kalendarz? Oto kilka pomysłów.

Materiałowe kalendarze

Jeżeli posiadamy umiejętności krawieckie lub mamy w rodzinie osobę, która potrafi szyć to świetnym pomysłem jest wykonanie materiałowego kalendarza, który powiesimy na ścianie. Forma jest tutaj dowolna możemy uszyć gwiazdkę, choinkę lub nieco prostszy pomysł, czyli domek z okienkami. Wystarczy wyciąć z materiału duży prostokąt i naszyć na niego mniejsze kwadraty w formie kieszonki, gdzie będziemy mogli schować malutki upominek. Taki kalendarz możemy dowolnie dekorować i naszywać różne aplikacje.

kalendarz adwentowy z materiału

Kalendarz w formie girlandy

Bardzo popularnym sposobem na wykonanie kalendarza jest stworzenie coś na podobieństwo girlandy, którą będziemy mogli zawiesić nad łóżkiem czy kominkiem. Taką girlandę bardzo łatwo przygotować, potrzebne nam będzie tylko ozdobny sznureczek, na którym zawiesimy zakupione wcześniej lub przygotowane własnoręcznie woreczki, koperty, a nawet skarpetki.

kalendarz adwentowy girlanda

Artystyczne kalendarze

Sposobów na wykonanie kalendarza adwentowego jest mnóstwo, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Do jego stworzenia możemy wykorzystać przeróżne elementy np. pudełka po zapałkach, które odpowiednio ozdobimy, ponumerujemy i ułożymy na półce lub przyczepimy do ściany. Możemy zakupić także gotowe pudełka na magnes, które np przyczepimy do lodówki. Pomysłów jest naprawdę wiele. Każdy może wykonać kalendarz o jakim marzy.

Czytaj więcej  Zrób to sam: ozdoby na choinkę

kalendarz adwentowy pudeleczka

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dwa × pięć =