Adwent wiąże się ściśle z Bożym Narodzeniem. W tym okresie kupujemy kalendarze czy świeczniki adwentowe. Jednak możemy wykonać je również samemu, gdyż w każdym domu nie powinno go zabraknąć. Dzięki niemu wyczekiwanie czasu Bożego Narodzenia okaże się przyjemniejsze i kto wie, może minie szybciej.

Jak wykonać świecznik adwentowy?

Adwentowe świeczniki najlepiej wykonywać z dziećmi, gdyż dzięki temu zapoznają się z tradycją, a już na pewno będą się świetnie bawić.

Świecznik adwentowy możemy wykonać z różnych materiałów. Ludzie najczęściej robią je z gałązek jodły lub świerku, wikliny, słomy czy siana. Bardzo często również nowoczesne świeczniki adwentowe wykonuje się z suszonych owoców, orzechów włoskich czy wypieków domowych.

Najprostszy sposób na wykonanie świecznika adwentowego to wykonanie go w formie wieńca.

    1. Przygotujmy sobie podstawę do wianka wykonaną z gałęzi, słomy, wikliny czy siana. Powinna być w takim kształcie w jakim ma być nasz świecznik.
    2. Następnie oplećmy go materiałem z jakiego świecznik ma być wykonany. Mogą to być gałęzie, wiklina czy inne materiały.
    3. Świecznik można przyozdobić szyszkami lub innymi ozdobami. Do ozdoby przyczepmy drucik i wbijmy w podstawę świecznika.
    4. Następnie możemy dodatkowo dla ozdoby popryskać świecznik sztucznym śniegiem bądź sprayem.
    5. Na końcu warto przyczepić świeczki. Możemy je zaczepić również za pomocą drucika.

W ten sposób może powstać prosty i tani świecznik adwentowy. Wykonujmy go już dziś i regularnie zapalajmy świeczki.

Czytaj więcej  Świąteczne dekoracje kuchni

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

7 − sześć =