Wielkimi krokami zbliża się upragniony przez wiele osób czas, mianowicie święta Bożego Narodzenia. Polacy mają to do siebie, że uwielbiają stroić swoje domy, obdarowywać prezentami… W tym okresie drzwi wejściowe (np. od firmy Makpol) stają się wizytówką naszego domu i powinien znaleźć się na nich wieniec. Nie warto jednak wydawać wielu pieniędzy na jego zakup. Wystarczy czas i odrobina dobrych chęci, a przygotowanie świątecznego wieńca może sprawić nam niemałą frajdę.

To z czego wykonamy wieniec zależy tylko od nas – może być on tradycyjnie wykonany z gałęzi drzewa iglastego lub jemioły, ale także nowoczesny z suszonych cytrusów, wyciętych płatków śniegu, bombek choinkowych czy sztucznych kwiatów.

Jak przygotować taki wieniec? To nic trudnego!

  1. Po pierwsze baza pod wieniec. Możemy kupić gotowy wieniec z gałązek lub sami go wykonać za pomocą gałęzi lub słomy. Wystarczy ułożyć je w kształcie koła (lub innego kształtu) i umocnić drutem lub sznurkiem.
  2. Następnie przyczep właściwy materiał z którego wykonany ma być świąteczny wieniec na drzwi oplatając go np. gałązkami z drzewa iglastego (świerk, sosna) lub innego materiału wokół i dyskretnie mocując drucikiem. Wokół niego możesz zapleść wstążkę.
  3. Gałęzie lub cały wieniec możesz popryskać sprayem lub sztucznym śniegiem.
  4. Przygotuj ozdoby, np. szyszki, bombki, kupne gwiazdorki itd. Zamocuj u ich nasady drucik i wbijaj tak aby przyczepić je do wieńca. Możesz pomalować je lakierem do paznokci lub kolorowym sprayem.
  5. Wykonaj kokardę i przyczep ją do wieńca w taki sam sposób jak poprzednie ozdoby

 Podobnie możesz wykonać wieniec z innych materiałów. Powodzenia!

Czytaj więcej  Zrób to sam: ozdoby na choinkę

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

7 + 9 =