W święta Bożego Narodzenia, przy wigilijnym stole nie może zabraknąć świeczek, a do nich świecznika. Jednak nie zawsze musimy kupować gotowe świeczniki, warto zrobić je samemu

Jak wykonać samodzielnie świąteczny świecznik?

Świecznik możemy wykonać na przykład z pomarańczy. Jak to zrobić? Wystarczy wyciąć u góry tak zwany ”dekielek”, a następnie wydrążyć środek owocu. Powinniśmy również dodatkowo ozdobić świecznik – chyba, że wolimy aby był on skromniejszy. Najprościej ozdobić ją goździkami, na przykład w kształcie gwiazdki. Pamiętajmy aby następnie wysuszyć obie części pomarańczy. Wycięty ”dekielek” może służyć dodatkowo jako podstawka do nowego świecznika. Pamiętajmy, że tak wykonany świecznik będzie również ładnie pachniał!

Jeśli posiadamy nudne szklane świeczniki w kształcie szklanek możemy zamienić je w śliczne, świąteczne świeczniki. Wystarczy wyciąć ładne wzory, np. prezent, choinkę, gwiazdkę i przykleić do świecznika. Następnie spryskujemy szkło białą farbą lub innym sprayem i odklejamy przyklejony prędzej wzór – gotowe!

Świąteczny świecznik możemy również wykonać ze słoika. Ku górze możemy przyczepić różne dekoracje, np. można opleść gałązką wieczko słoika. Ładnie prezentuje się również świeczka pływająca w słoiku, którego góra opleciona została kokardą. Innym sposobem jest obklejenie bibułą słoika, jednak najpierw wycinamy w niej świąteczne wzory. W ten sposób otrzymamy wspaniały cień i zaskakujący efekt palącej się świeczki.

Jak widać nie musimy tracić pieniędzy na świeczniki, gdyż i je możemy stworzyć sami.

Czytaj więcej  Zrób to sam: świecznik adwentowy

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

szesnaście − trzynaście =