Wigilia jest jedną z najważniejszych kolacji do których siadamy w ciągu roku. Podczas zapełnionego stołu często spotyka się cała rodzina i cieszą się magią świąt Bożego Narodzenia, prezentów. Aby ten nastrój jednak był jeszcze bardziej intensywny nie powinniśmy zapominać o pięknym udekorowaniu świątecznego stołu przy którym zasiadamy wigilijnego wieczoru.

Wiemy, że dekoracja stołu przy którym zasiadamy do wieczerzy co roku okazuje się problemem, gdyż każdy chce wykonać to jak najlepiej i jak najbardziej odświętnie. Jak więc w tym roku udekorować wigilijny stół?

Dekoracja stołu wigilijnego – 8 zasad

  1. Przede wszystkim nie zapominajmy o obrusie. Najczęściej jest on biały, odświętny, ale nie musi taki być, wszystko zależy od tego w jakim stylu ma być udekorowany stół.
  2. Poustawiajmy na stole jednolite wazony, a w nich oryginalnie zamiast kwiatów gałązki jemioły, świerku, sosny czy jodły.
  3. Dzbanki czy wazy obwińmy wstążką – doda to atrakcyjności.
  4. Zamiast układania sztućców obok talerza w tym roku obwińmy je również kokardą i połóżmy na talerzu lub zawińmy w ozdobną serwetkę. Do tak zwiniętych w rulon serwetek możemy przyczepić wycięte z ozdobnego papieru choinki lub inne motywy świąteczne.
  5. Nie zapominajmy o sianku – nie powinno go zabraknąć nie tylko pod obrusem, ale także na nim. Możemy między potrawami rozproszyć delikatnie kilka kiści sianka, ukaże to tradycyjność tego święta.
  6. Nie zapominaj o stroiku świątecznym. Powinien znaleźć się on w centralnym punkcie stołu tak aby każdy mógł go podziwiać.
  7. Na stole nie może zabraknąć również świeczek. W tym roku jednak zamiast tradycyjnych świeczników wykorzystamy te zrobione samodzielnie ze słoika czy skórki pomarańczy. Wystarczy wieczko słoika obwinąć gałęziami bądź kokardą lub z pomarańcza wyciągnąć miąższ i gotowe!
  8. Nie tylko ozdabiamy stół, ale również krzesła na których będziemy siedzieć. Możemy zarzucić na nie świąteczny materiał. Ładnie, ale równocześnie lekko zabawnie będą wyglądały wiszące pompony przywiązane do oparcia krzesła.
Czytaj więcej  Zrób to sam: świecznik adwentowy

dekoracje-wigilijne

dekoracje-stoluwigilia

dekoracje-stolu-wigilijnego

stol-na-wigilie

stol-wigilijny

 

Strona wyszukana po frazach:

  • anything

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy × 3 =