Przestrzeń zagospodarowana płytkami ceramicznymi musi być estetyczna i niezwykle trwała. Bardzo istotnym wyborem jest znalezienie odpowiedniej zaprawy klejącej. Płytka ceramiczna może znaleźć się na najróżniejszym podłożu i w pomieszczeniu o różnym stopniu zawilgocenia. Zaprawa klejąca musi radzić sobie świetnie w każdej sytuacji!

Odpowiednia przyczepność do podłoża oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych to jedne z najważniejszych cech dobrego kleju. Weber stworzył klej o dodatkowej zalecie: zmniejszonym pyleniu, co znacznie ułatwia pracę i przyspiesza porządkowanie pomieszczeń po remoncie.

Ciekawostką na rynku jest zaprawa klejąca weber ZP413, mająca uniwersalne, szerokie zastosowanie, a przy tym będąca niemal niepylącą. Zastosowanie innowacyjnej technologii doskonale redukuje pylenie podczas typowych prac glazurniczych, czyli podczas przesypywania i mieszania zaprawy klejącej.

– Zaprawa klejąca weber ZP413 jest doskonałym rozwiązaniem przy układaniu płytek glazury i terakoty, płytek gresowych i płytek z nienasiąkliwego kamienia. Pamiętajmy, że rozmiar płytek klejonych weber ZP413 maksymalnie powinien osiągać 40x40cm – dodaje Agnieszka Zakrzewska, Młodszy Kierownik Produktu Weber.

Ze względu na zmniejszone pylenie, weber ZP413 jest szczególnie popularny w pracach w pomieszczeniach zamkniętych. Wyraźne ograniczenie stopnia zakurzenia pyłem cementowym i zapylenia powietrza ułatwia komfort pracy glazurnika oraz skraca czas prac porządkowych.

Zaprawa klejąca weber ZP413 doskonale sprawdzi się na podłożu gipsowym, ale też może być stosowana do gresu, nienasiąkliwego kamienia i klinkieru, glazury oraz terakoty. Można stosować ten klej z powodzeniem na betonie, na tynku cementowym i tynku cementowo – wapiennym. Weber ZP413 można zastosować również na podłoże z elementów drobnowymiarowych, jakimi są cegły, bloczki, pustaki betonowe, ceramiczne oraz silikatowe.

Zaprawa klejąca weber ZP413 świetnie sprawdza się do klejenia płytek w pomieszczeniach wilgotnych oraz mokrych. Rekomendowana jest również do klejenia płytek na zewnątrz pomieszczeń.

Podsumowując, uniwersalność zaprawy klejącej weber ZP413 o zmniejszonym pyleniu polega przede wszystkim na tym, ze może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Tak samo na ścianach, jak i podłogach. Szerokie spektrum zastosowań dotyczy zarówno budownictwa mieszkaniowego, jak też obiektów handlowych i przemysłowych. Zaprawa klejąca weber ZP413 bardzo dobrze pełni swoją funkcję na podłożach o zwiększonym obciążeniu użytkowym, jak klatki schodowe, korytarze.

Czytaj więcej  Aranżacje – salon z kącikiem wypoczynkowym

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dziewięć + 20 =