Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym mamy możliwość zregenerować się i zrelaksować po pracy. Oświetlenie w sypialni nie musi być intensywne, czy wręcz rażące. Natomiast powinno przede wszystkim nas uspokajać, jak również wpływać na nasze samopoczucie oraz nastrój. Jakie oświetlenie będzie najkorzystniejsze?

Ciepła barwa światła do sypialni

Do wnętrza sypialnianego warto zawsze wybierać ciepłą barwę światła LED. Najlepiej do 2700 – 3300 stopni Kelvina. Mamy wtedy gwarancję, iż zakupiona „żarówka” będzie emitować najcieplejszą barwę tzw. barwę ciepło-białą – żarówkową. Uważa się również, że do 3000 stopni Kelvina możemy uzyskać ciepłą barwę światła, jednak jest to już barwa nieco odległa od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni, zwana jest barwą studyjną.

Wybór lamp sypialnianych

Do wyboru na rynku mamy wiele produktów oświetleniowych, z których możemy wybrać znakomite lampy wiszące przeznaczone do sypialni. Jeżeli sypialnia została zaprojektowana w stylu nowoczesnym, to również względem tego warto jest zainwestować w oprawę oświetleniową w tym samym klimacie.

Spośród lamp typowych dla wnętrz sypialnianych znajdziemy lampy sufitowe o różnych kształtach. Lampy tworzące przepiękne konstrukcje florystyczne, okrągłe, kwadratowe, prostokątne, lampy w kształcie słońca, trójramienne i pięcioramienne oraz nieregularnie, zwisające na kablach.

Materiał, z jakiego są produkowane lampy

Wybierając lampę możemy zwrócić uwagę na kategorie, w jakich się znajduje. Bowiem do wyboru mamy zwykle lampy drewniane, plastikowe, lampy mosiężne, ze stali nierdzewnej i szkła, lampy witrażowe, lampy z czujnikiem ruchu, lampy kryształowe, czy materiałowe.

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą, jeśli chodzi o dodatki i dekoracje. Dlatego lampy w stylu nowoczesnym są skromniejsze, ale za to są projektowane o bardzo różnorodnych kształtach i kolorystyce.

Lampa wisząca do sypialni i całe oświetlenie pomieszczenia jest częścią jego aranżacji, więc powinno zostać właściwie dobrane. Dlatego też warto inwestować w oprawy, które same w sobie będą doskonałą dekoracją nowoczesnego pomieszczenia i będą również jego uzupełnieniem. Takie małe sfinalizowanie tego, co chcemy stworzyć w miejscu kojarzonym z przytulnością i wypoczynkiem.

Czytaj więcej  Główne źródło światła i oświetlenie robocze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

2 × jeden =