Wielu projektantów wnętrz i architektów podkreśla, że dzięki dobrze dobranym dodatkom można w chwilę zupełnie odmienić nastrój panujący w danym pomieszczeniu. To prawda! I choć sztuka ta w przypadku bardziej skomplikowanych pokoi wymaga czasu i niemałej wiedzy, jak to mówią – praktyka czyni mistrza. W dzisiejszym materiale podpowiemy Ci, na jakie dodatki zwracać uwagę podczas zakupów w sklepach wnętrzarskich, by po pierwsze – nie stracić połowy pensji, a po drugie – wyjść z tym, co naprawdę odmieni wygląd Twojego mieszkania!

Zacznijmy od podstaw, a więc baza

To właśnie od niej zależy, czy przeprowadzenie metamorfozy będzie proste i kilkuminutowe, czy będzie wymagało pogłówkowania i znalezienia kilku inspiracji w Internecie. Jeśli masz jednolite meble, i dodatki kolorystyczne w dwóch czy trzech odcieniach, zazwyczaj nie powinno być problemu z tym, by zmienić ich część lub całość. Kluczem jednak jest ogromna wyobraźnia i popatrzenie na swój salon, sypialnię czy każde inne pomieszczenie z innej perspektywy właśnie, a może „czyimiś” oczami. Dzięki temu jednoznacznie będzie można stwierdzić, których elementów już nie potrzebujesz, co może zostać, a co można delikatnie przerobić, by zyskać całkowicie inny efekt. Nie zawsze trzeba przecież wymieniać dosłownie wszystko prócz mebli!

Metamorfoza sypialni

Stosunkowo najprostsze pomieszczenie do odmian. Dlaczego? Czasem wystarczy tylko zmiana kolorystyki. Jak podkreślają specjaliści szarość na ścianach wyciszy Cię po długim dniu i sprawi, że będziesz mieć idealną bazę do dobierania dodatków. Kolejnym krokiem jest wymiana np. pościeli, narzuty i zasłon – wszak to one decydują o klimacie całej sypialni. Możesz postawić też na ciekawe dodatki – ramki z Twoimi zdjęciami na ścianie, innowacyjne oświetlenie, czy siedzisko tuż przed łóżkiem lub w rogu sypialni. Jeśli do tej pory nie było w niej nic bardzo osobistego, możesz przenieść do niej kilka swoich ulubionych książek i stworzyć swoisty kącik czytelniczy. Do tego piękne poduchy i całość komponuje się doskonale.

Czytaj więcej  Pomysły na ozdobne ściany w sypialni

Metamorfoza salonu

Co jakiś czas przestawiasz meble w dużym pokoju? To dobrze! Odmienia to nie tylko atmosferę salonu, lecz przede wszystkim zmienia Twoje postrzeganie tego pomieszczenia. Tym razem zaszalej również z dodatkami. Nie bój się wibrujących kolorów czy szalonych połączeń w stylu fuksji i turkusu! To właśnie one, na tle szarości i przydymionych popieli sprawią, że Twój salon nabierze jednocześnie klasy i wschodniego powiewu. Dobierz ciekawe lampy, a może nawet lampiony, inaczej rozplanuj rozłożenie światła, kup niewielki dywanik pod stolik kawowy – pomysłów jest cała masa! Daj swojej wyobraźni wolną rękę i zobacz, do czego jest zdolna. Efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

2 × jeden =