Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się przede wszystkim z wigilijnym stołem, magiczną atmosferą, choinką i oczywiście prezentami czyli najważniejszym elementem niejednych świąt dla maluchów w rodzinie. Często mamy jednak problem z samodzielnym zapakowaniem prezentów. Jak zrobić to aby prezentowały się one bardzo atrakcyjnie?

Atrakcyjne opakowanie prezentu

Często podczas pakowania prezentów – zazwyczaj bardzo trafionych – brakuje nam pomysłów, jak atrakcyjnie je zapakować. Najlepszym sposobem będzie zakupienie świątecznego papieru oraz kokard.

Jeśli należysz więc do grupy osób, której pakowanie prezentów nie zawsze wychodzi idealnie, przeczytaj ten artykuł. Od tej pory powinieneś już nigdy nie mieć z tym problemu!

  1. Najprościej jest owinąć prezent w ozdobny papier wtedy kiedy zakupioną rzecz czy przedmiot zapakujemy w karton.
  2. Następnie rozłóżmy odpowiednio ucięta ilość papieru dekoracyjnego na płaskiej i równej powierzchni, a następnie postawmy na niej prezent w kartonie.
  3. Również w tym momencie możesz ocenić ile papieru jest Tobie potrzebne i odciąć niepotrzebną ilość. Pamiętaj, że musi on obejmować całe pudełko.
  4. Zawiń papier na pudełko, a następnie przyklej go do niego za pomocą bezbarwnej taśmy klejącej.
  5. Podobnie postąp z drugą stroną papieru. Sprawdź dokładnie czy nigdzie nie zostaje ona zagięta czy powalona, gdyż musi dobrze przylegać do pudełka.
  6. Kolejny krok to boki. Należy zagiąć papier w dół równomiernie z dolnym brzegiem pudełka. Następnie podklejmy je taśmą. W ten sposób powinny powstać nam dwa skrzydełka. Boczne krawędzie papieru przyłóżmy do wewnątrz tak aby tym razem powstał trójkąt. Sklejmy boki taśmą.
  7. Taki sam krok wykonajmy po drugiej stronie pudełka.
  8. Następnie dodatkowo ozdóbmy pudełko. Możemy rozciągnąć na nim wstążkę, przykleić gotowe kokardy, zaczepić bilecik dla kogo przeznaczony jest prezent bądź ozdobić papier naklejkami świątecznymi, jeśli na przykład papier jest w jednolitym kolorze.
Czytaj więcej  Pomysły na świąteczne prezenty – dekoracje i akcesoria do domu

Jak widać pakowanie prezentów nie jest trudne i może sprawiać wiele przyjemności!

czerwony-prezent

wieza-z-prezentowpastelowe-prezenty

metaliczne-prezenty

prezenty-w-krate

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

dziewiętnaście + 4 =