Pomyślałaś o tym, żeby udekorować na święta dom kwiatami? Zapytasz, a jakie kwiaty mogę wykorzystać w zimie? Zaraz wszystko po kolei wyjaśnimy.

Gwiazda z Betlejem

gwiazda betlejemskaNajbardziej chyba znanym kwiatem, który nierozerwalnie łączy się ze świętami, jest Gwiazda Betlejemska. Jej czerwone i zielone kolory mogą nas wprowadzić w przedświąteczny nastrój. Polecam ustawić kilka kwiatów a wokół nich bombki i świeczki na przykład w kolorze czerwonym. Tworzy to piękną ozdobę na świąteczny stół. Nie zapominajmy także, że Gwiazda Betlejemska występuje także w innych kolorach. Żółta świetnie skomponuje się ze złotymi dodatkami, można ustawić kilka sztuk na paterze wraz ze złotymi bombkami. Myślę, że jest to niebanalna propozycja, a gdy nie mamy tyle zapału do dekorowania, sam kwiatek swoimi kolorami pięknie ozdobi nasze mieszkanie.

Całusy pod…

Drugą bardzo znaną rośliną, którą możemy dostać w święta jest jemioła. Kiedy kwitnąca roślina wisi pod sufitem, bezkarnie możemy się pod nią całować. Ma też zapewnić nam szczęście i dostatek. Warto zainwestować w całą kwitnącą kulę, bo to piękna ozdoba dla domu. Możemy ją także ozdobić światełkami, aby podkreślić jej kształt. Warto pamiętać jednak, że liście jemioły szybko wysychają, aby temu zapobiec należy je spryskać nabłyszczaczem lub lakierem do włosów, dzięki temu zachowają długo swoją formę i będą pięknie się prezentować przez całe święta.

Amarylis

amarylisKwiatem, który zakwita na święta jest Hipeastrum zwany amarylisem. Jest to roślina cebulowa, która możemy dostać w kwiaciarniach. Możemy ją także hodować w domu, gdy posadzimy jesienią cebulkę, to roślina będzie rosnąć, ale pozostanie w fazie spoczynku, ale powinna nam zakwitnąć na okres świąt. Osiąga ona wysokość do 60 centymetrów. Na jednym pędzie wyrastają 3 do 4 ogromnych kielichowatych kwiatów, które mogą być w kolorze czerwonym, różowym pomarańczowym, białym bądź w paski. Roślina pięknie prezentuje się jako ozdoba świątecznego domu, nie zapominajmy jednak o częstym podlewaniu, ponieważ ogrzewanie szybko może ją pozbawić tych pięknych kwiatów.

Czytaj więcej  Twoje zdjęcia na gładkich ścianach

Cięte kwiaty

Jeśli zależy nam na ozdobieniu swojego domu kwiatami ciętymi a nie doniczkowymi, to warto pomyśleć o egzotycznych aranżacjach. Floryści polecają kompozycje z egzotycznych kwiatów w kolorach żółci, pomarańczu i czerwieni. Kwiaty w takich połączeniach wyglądają energetycznie i przywodzą na myśl egzotyczne wakacje w środku zimy.

Inne wykorzystanie kwiatów

Nie odpowiadają Ci egzotyczne kwiaty? Warto zasuszyć w lecie nasze polskie rośliny i wykorzystać je do ozdób świątecznych. Z ususzonych kwiatów i gałązek świerkowych oraz szyszek można przygotować stroiki na stoły i wieńce na drzwi.

Mam nadzieję, ze zainspirowałam Cię do zimowych eksperymentów z kwiatami, życzę udanej zabawy i kolorowych kompozycji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

siedem + 13 =