Rolety kojarzą się wszystkim z nudnymi osłonami wewnętrznymi okien, które dobrze sprawdzają się w przypadku słońca, ale niestety nie wyglądają zbyt ładnie. My jednak postanowiliśmy Ci udowodnić, że wystrój okien wcale musi być nudny, a rolety mogą wprowadzić zupełnie nową jakość w aranżacji Twoich pomieszczeń.

Rolety niczym klasyczne zasłony?

W przypadku rolet pionowych rzeczywiście można zauważyć bardzo duże podobieństwo do klasycznych zasłon. Takie rolety materiałowe montuje się je na specjalnym karniszu, który umożliwia łatwe użytkowanie. Do dyspozycji masz tutaj sporo różnych wzorów. Można wybrać rolety proste, które będą w jednym kolorze, jak również bardziej zaawansowane kompozycje wielokolorowe z falbankami i koronkami. Wszystko ostatecznie zależało będzie od Twojego pomysłu na pomieszczenie oraz kolorów w nim użytych.

Rolety drewniane

Bardzo dobrze będą komponowały się z klasycznym wystrojem wnętrza. Doskonale sprawdzą się w salonie, czy gustownie urządzonym biurze. Występują najczęściej w postaci łatwych do zwinięcia żaluzji drewnianych. Wykonywane z różnego rodzaju drewna, aczkolwiek bardzo dużą popularnością cieszą się rolety bambusowe.

Czy klasyczne rolety muszą być nudne?

Oczywiście, że nie! Jednakże, aby tak się stało, warto jest najpierw zrobić małe rozeznanie w dostępnych propozycjach. Wiele osób od razu decyduje się na zwyczajne rolety, w jednym kolorze i fakturze materiału.

Tymczasem na rynku dostępne są rozwiązania o różnych wzorach i przepuszczalności światła. Bez problemów znajdziesz coś z motywami kreskówek, co doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka, czy też abstrakcyjnymi kształtami np. do biura. Ponadto, jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, warto zastanowić jak nad całkowitym odsłonięciem okna i wpuszczeniu więcej naturalnego światła.

Co więcej, rolety antywłamaniowe też nie muszą ograniczać się już wyłącznie do standardowych metalowych elementów. Możesz pokusić się np. o roletę antywłamaniową, która podczas wyjazdów będzie chroniła Twoje wejście na taras, a w ciągu dnia posłuży za jego zadaszenie.

Czytaj więcej  Dekoracja okna w kuchni – od czego zacząć

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

czternaście − osiem =