Czy dywan to tylko uzupełnienie domowej przestrzeni czy też istotny element wystroju wnętrza? Czy jego zadaniem jest jedynie wprowadzenie przytulności, przykrycie twardej podłogi, wydzielenie stref czy też nadanie wnętrzom charakteru? Czy we wzornictwie i w projektowaniu dywanów design odgrywa istotną rolę?

Kilka słów o historii dywanów

Od designu często oczekuje się radykalnych form i odkrywczych połączeń. Oczekuje się innowacyjności. Najpiękniejsze dywany to jednak te, które czerpią z tradycji i z wzornictwa, które znane jest nam od kilkuset lat. Czy to znaczy, że design w świecie dywanów nie ma racji bytu, a drogi świata designu i świata dywanów całkowicie się rozmijają? Nic podobnego. Dobry design to nie zawsze oryginalność formy czy materiałów. Słynne słowa modernistycznego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe, który mawiał, że„lepiej robić rzeczy dobre niż oryginalne” w świecie dywanów znajdują swoje szczególne uzasadnienie.

Nie musimy szukać przełomowości, innowacyjności we wzornictwie, ponieważ najpiękniejsze z nich to te, których wzornictwo inspirowane jest tradycją. Tradycję warto czasem jedynie wzbogacić, a nie całkowicie się z nią rozmijać. Ideę tę znakomicie wciela w życie, uznana na całym świecie, marka dywanów Louis De Poortere, którą możemy znaleźć w sklepie Esencja Design, a która kreatywność łączy z tradycją i sprawdzonym doświadczeniem słynnych flamandzkich tkaczy.

Czerwony dywan

Flamandzkie wyroby włókiennicze już w średniowieczu miały doskonałą renomę w całej Europie. Nie było im równych w łączeniu piękna i wysokiej jakości. Kiedy powstała marka Louis De Poortere,jej założyciele nie szukali na siłę nowoczesnych rozwiązań, designu który miał zaskoczyć, zszokować. Louis De Poortere oparł swoje produkty na tradycji, na sprawdzonym rzemiośle a innowacyjności we wzornictwie szukał paradoksalnie w tradycji, tyle, że w tradycji orientu. Wzory oferowanych przez siebie dywanów wzbogacił o motywy orientalne, czym natychmiast zawojował rynek, a miasto Kortrijk, kolebka Louis De Poortere, stała się uznanym w całej Europie centrum produkcji dywanów. Każdy kolejny projekt marki Louis De Poortere zachwycał tak samo i podobnie zachwyca współcześnie.

Czytaj więcej  Jak wybrać dodatki i ozdoby do mieszkania?

Obecnie Louis De Poortere to coś więcej niż producent dywanów, to marka która oferuje produkty, dzięki którym do swoich wnętrz możemy zaprosić wyjątkową magię. Śmiałe pomysły we wzornictwie, nie pozostające w oderwaniu od niezmiennie urzekającej klasyki, zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klienteli o wyrafinowanym smaku. Projektanci Louis De Poortere zdają sobie sprawę, że ludzie coraz częściej poszukują piękna, elegancji, wysokiej jakości, komfortu i swoimi projektami w stu procentach spełniają te oczekiwania.

ciemny dywan

Dlaczego? Co jest tak fascynującego w produktach, które oferuje ta marka? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka innych: co decyduje o jakości dywanów? Co wpływa na to, że przestają być one kolejnym elementem wystroju wnętrza, a zaczynają mieć istotny wpływ na charakter pomieszczenia? Wizualny efekt i jakość to dwa podstawowe elementy, które decydują o tym, czy dany dywan urzeka, czy będzie przedmiotem pożądania miłośników nowoczesnego designu, zwolenników tradycyjnego wzornictwa oraz miłośników wnętrz, w których istotną rolę pełnią akcenty, przełamujące utarte schematy w doborze dodatków, budujących klimat aranżacji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

1 × 2 =