Fotele bujane powoli odchodziły w zapomnienie, ale obecnie przeżywają prawdziwy renesans. Gdzie go postawić? Jaki model wybrać i czy faktycznie fotel bujany podoba się tylko naszym dziadkom i babciom?

Fotel bujany klasyczny czy nowoczesny

Fotel bujany nie należy do kategorii mebli pierwszej potrzeby, a bez niego świetnie sobie poradzimy. Jednak gdy pozwala na to miejsce w pomieszczeniu lub na balkonie naprawdę warto pomyśleć o zaaranżowaniu przestrzeni z jego wykorzystaniem.

Z pewnością, gdy słyszysz hasło fotel bujany przypominasz sobie drewniany lub wiklinowy mebel w domu swoich dziadków. Od tego czasu fotele jednak bardzo się zmieniły i bez trudu można wkomponować je w najbardziej nowoczesne wnętrze.

fotel bujany luk

Już nie przypominają starych mebli z charakterystycznymi płozami, chociaż takie modele są wciąż obecne na rynku. Świetnie współgrają i uzupełniają wnętrza w stylu retro. Jednocześnie dynamicznie rozwija się linia foteli nowoczesnych z minimalistyczną formą. Mamy do wyboru różne, czasami bardzo intensywne kolory, przeróżne formy oraz płaskie płozy.

Bardzo popularne są:

  1. Fotele z jasnego drewna w połączeniu z delikatnymi obiciami.
  2. Klasyczne modele z drewna
  3. Nowoczesne i minimalistyczne formy
  4. Romantyczne wiklinowe lub z białego drewna

Fotele mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów:

  • Tkanin w połączeniu z drewnem i tworzywami sztucznymi
  • Wikliny
  • Stali w połączeniu z tkaninami

Wybieramy także spośród przeróżnych form i kształtów. Dlatego bez problemu znajdziemy model współgrający ze stylem naszego wnętrza. Fotel bujany mimo wszystko jest wyróżniającym się elementem wystroju, dlatego zadbaj o właściwie jego umieszczenie.

Gdy już masz upatrzony model zadbaj o dodatkowe wyposażenie, które podniesie komfort użytkowania fotela. Jednym z nich jest podnóżek – poprawia wygodę i pozwala w pełni wypocząć.

Pielęgnacja fotela bujanego

Jak w większości kupowanych przez nas przedmiotów poza aspektem estetycznym równie ważne jest dbanie i odpowiednia pielęgnacja mebla, aby służył nam, jak najdłużej. Pamiętaj, że duża część foteli wyposażona jest w jasne siedzisko, najczęściej bawełniane, co wiążę się z częstym praniem. Dodatkowo ciężko doczyścić takie tkaniny, gdy posiadamy kota lub psa. Oprócz prania trzeba będzie też oczyścić fotel z sierści.

Czytaj więcej  Nowoczesna choinka – jak powinna wyglądać?

Fotele wiklinowe także wymagają sporo uwagi – czyścimy i polerujemy je przy użyciu delikatnych detergentów.

Warto postawić więc na meble z technorattanu lub innych tworzyw sztucznych.

Inne spojrzenie na fotel bujany

Ciekawą opcją jest także zamontowanie podwieszanego fotela, który będzie nie tylko ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza, ale także pozwoli na chwilę relaksu.

fotel bujany wiszący

Dla kogo fotel bujany?

To dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni nie tylko dla starszych osób. Z fotela ucieszą się także przyszłe i młode mamy oraz osoby, które lubą zrelaksować się z książką czy podczas oglądania filmu.

Zakup fotela pozwala na stworzenie w domu lub ogrodzie przestrzeni, w której pozwolimy sobie odpocząć i zrelaksować się.

Gdy możesz pozwolić sobie na wstawienie fotela bujanego do swojego mieszkania z pewnością nie pożałujesz tej decyzji.

Strona wyszukana po frazach:

  • fotel bujany

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

1 × 5 =