Jest wiele mebli, bez których nie wyobrażamy sobie życia na co dzień, ale chyba żaden z nich nie jest tak rozpowszechniony jak szafy. Szafy spotykamy dziś zarówno w pokojach, jak i sypialniach, przedpokojach, garderobach, a nawet kuchniach i łazienkach! Problemem jest jednak to, jak wybrać szafę, aby łączyła w sobie funkcjonalność, dobry wygląd oraz odpowiednie dla nas rozmiary.

Wybór szafy często jest jednym z najważniejszych, według których decydujemy się na wykonanie wystroju całego wnętrza. Niestety, często bywa tak, że szafy nie spełniają jakichś kryteriów – a te, które nam się podobają, wydają się z kolei niedostępne. Może to wynikać np. z tego, że źle ich szukamy.

łazienka z ukrytą pralką

szafa na poddaszu

brązowa szafa w białym pokoju

 

Zastanów się nad celem

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czemu ma służyć dana szafa – czy ma być dodatkiem do wyposażenia wnętrza, czy może pełnić bardziej funkcjonalną rolę, np. w przechowywaniu niektórych rzeczy? Niezależnie od wyboru, dobrze jest przede wszystkim podjąć decyzję o tym, jaka interesuje nas szafa. Kiedy będziemy wiedzieć, do jakiego pomieszczenia niezbędna jest szafa, a także gdzie konkretnie miałaby stanąć, możemy rozejrzeć się za przykładowymi realizacjami.

Szukaj inspiracji

Jeśli nie jesteś profesjonalnym dekoratorem wnętrz, to jest bardzo duża możliwość, że nie będziesz wiedzieć, w jaki sposób przygotować wnętrze swojego domu, aby dobrze wyglądało, ale zarazem było także funkcjonalne. Pomóc w tym mogą rozmaite galerie wnętrz, czyli miejsca, w których prezentowane są konkretne, przygotowane wcześniej ekspozycje mebli z różnych marek i kolekcji, w tym także szafy. Zanim zdecydujemy się na zakup mebli, powinniśmy przede wszystkim przeanalizować wszystkie za i przeciw konkretnych rozwiązań. A obejrzenie stylizacji, o których wcześniej nie myśleliśmy, z pewnością może pomóc.

Czytaj więcej  Jak wybrać odpowiedni dywan do salonu i sypialni

Wybierz dobre marki

Bardzo istotne jest, aby wybrać szafy dobrej jakości – w innym przypadku będą one bardzo szybko do wymiany. Należy zwrócić uwagę na sposób otwierania szafy, a także jakość zawiasów, które zostały użyte przy drzwiach – te gorsze jakościowo będą powodowało opadanie drzwi, a co za tym idzie, obcieranie brzegów szafy. Dobrze jest również zdecydować się na odpowiedni kolor – na przykład wybierając taką markę, która oferuje całą linię mebli do wyposażenia danego pomieszczenia, w którym mają stać szafy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

13 − dwa =