Obecne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz są ogromne i można przebierać w różnorodnych propozycjach. Warto jednak przemyśleć każdy wybór, bowiem jest kilka elementów, które mają fundamentalny wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Jednym z nich są zasłony i dlatego też poniżej znajdziesz kilka porad, dzięki którym aranżacja okien nie będzie żadnym problemem.

Kolory zasłon

Nie da się ukryć, że bardzo mocno działają one na naszą ludzką psychikę. Z tego powodu warto jest zwracać uwagę na takie elementy, bowiem mogą one nam optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Jeśli np. Twój salon ma na ścianach wzory poziome oraz jasny sufit, to dobierając zasłony z poziomym wzorem obniżysz optycznie pomieszczenie, jednocześnie go powiększając. Oczywiście to wszystko złudzenie, ale ma fundamentalne znaczenie dla ogólnego odbioru aranżacji.

Kolory zasłon nie zawsze muszą być w odcieniach kolorów na ścianach. Zachęcamy do stosowania kontrastowych barw, np. białe pomieszczenie i czerwone lub ciemnoszare zasłony.

zasłony w sypialni

zasłony inspiracje

Zasłony mieszkanie

Wzorzyste czy proste?

Obecnie nie trzeba koniecznie decydować się na to, aby zasłony były w jednolitym kolorze. Jeśli lubisz wychodzić poza schematy, to możesz nawet pokusić się na zasłony, które mają naniesioną grafikę, np. z Merilyn Monroe lub z motywami miejskimi. Wygląda to oszałamiająco szczególnie rano, kiedy na graficzne zasłony padają promienie słońca. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnym mieszkaniu, czy pokoju nastolatka.

Innym rodzajem są zasłony, które swoim wyglądem przypominają wręcz takie z królewskich komnat. To świetne rozwiązanie, które doskonale nadaje się w klasycznie urządzonych sypialniach. Nie przepuszczają światła, co dla wielu osób z pewnością będzie kluczowym czynnikiem, aby się dobrze wyspać.

Warto od razu wspomnieć, że tego typu zasłony wcale nie muszą być drogie. Czasami wystarczy bowiem trochę dokładniej rozejrzeć się po sklepach i można wybrać prawdziwe perełki, które dostępne są w zasadzie na każdą kieszeń.

Czytaj więcej  Dekoracja okna w kuchni – od czego zacząć

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

trzy − jeden =