Wazon służy nie tylko do przechowywania ciętych kwiatów. Każdy, kto dba o wystrój swojego mieszkania lub domu, doskonale wie, że wazony to również element aranżacji, który potrafi doskonale podkreślić wystrój wnętrza, przełamać jego kolory lub skontrastować się z pozostałymi elementami pomieszczenia. Przeczytaj w poniższym artykule, jakie zalety mają wysokie wazony.

Co włożyć do wysokiego wazonu?

Urodziny, imieniny czy każda inna okazja to czas, kiedy masz prawo spodziewać się prezentu w formie kwiatów, dlatego warto mieć przynajmniej jeden wazon, do którego wstawisz bukiet. Różne kompozycje kwiatowe inaczej będą prezentować się w innych typach wazonów. 

Proste, szklane flakony idealnie sprawdzają się przy wielobarwnych bukietach ciętych kwiatów. Z kolei wazony ozdobne, wykonane w konkretnym stylu pasującym do wybranego typu aranżacji, doskonale skomponują się z bardziej stonowanymi kompozycjami kwiatowymi lub innych roślin, jak choćby wiosenne gałązki z baziami.

Jak udekorować wysoki szklany wazon?

Przez wiele pokoleń wazon był jedynie przedmiotem potrzebnym do przechowywania kwiatów, które stanowiły główną ozdobę pomieszczenia, w którym się znajdowały. Dzisiaj, gdy świadomość estetycznej aranżacji wnętrz stale wzrasta, dobór wazonu, który ją podkreśli, jest niezwykle istotny.

 Dzisiaj wazony, będące niekiedy istnymi dziełami designu, mogą stanowić o ozdobie wnętrza samodzielnie, bez uzupełniania ich kwiatami. Teraz zastanawiając się, jak udekorować wysoki szklany wazon, to właśnie kwiaty stały się dla niego dekoracją. Szczególnie wazony wysokie, które potrafią znakomicie uzupełnić przestrzeń i podkreślić wygląd komody lub sofy, stojąc na podłodze lub niewielkim stoliku.

Wysoki wazon na podłogę – jaki wybrać?

Nieważne, czy preferujesz styl klasyczny, rustykalny czy też modernistyczny. W każdym z nich znajdziesz mnóstwo pasujących do jego cech wazonów, które będą doskonałym uzupełnieniem pozostałych elementów wystroju. Nowoczesne wazony różnią się od siebie fakturą, wzornictwem, kolorami i kształtami. Z powodzeniem możesz szukać wazonów, które swoją formą przypominają atrakcyjne figurki. 

Czytaj więcej  Zegary ścienne- gdzie warto je wykorzystać

W ostatnim czasie furorę robię wazony, które przypominają słoje, menzurki czy butelki. Z kolei wśród materiałów, modne stały się szkło, kamionka czy porcelana, które zdecydowanie wyparły popularny w PRL-u zdobiony kryształ.

Jak ustawić wysoki szklany wazon –  inspiracje 

Wazony znakomicie prezentują się, gdy są ustawione w grupach. Postaw kilka sztuk, które różnią się od siebie rozmiarem, ale mają podobne wzornictwo i kształt, na stoliku lub komodzie, a przekonasz się, jak pięknie uzupełnią pustą przestrzeń, podkreślając jej wystrój. Co więcej, wcale nie trzeba dodatkowo ozdabiać ich kwiatami. W grupy idealnie komponują się mniejsze flakony, natomiast wazony wysokie są elementami dominującymi, dlatego lepiej prezentują się pojedynczo, np. w niezagospodarowanym rogu pomieszczenia. Wysoki wazon na podłodze to strzał w 10.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

16 + 10 =