Z Ameryki przybył do nas zwyczaj ozdabiania posesji na zewnątrz w święta Bożego Narodzenia. Teraz coraz częściej również kopiujemy ich amerykański kominek. Jak przystroić również kominek w swoim domu podążając za mieszkańcami Ameryki?

Wykonanie takiego świątecznego kominka jest bardzo proste, gdyż wystarczy wystawić kilka zielonych gałązek, bombki, skarpety, aniołki czy szyszki. Jeśli lubimy, kiedy się świeci możemy również zawiesić tam lampki czy postawić świeczki.

Amerykański kominek w Twoim domu

  • Pierwszym i najważniejszym elementem świątecznego kominku w stylu amerykańskim są skarpety uwieszone przy nim. Powinny być czerwone ze świątecznym motywem i większych rozmiarów – można w nie włożyć, np. cukierki.
  • Warto przyczepić do kominka również zielone gałązki jemioły lub drzewa iglastego. Można je popryskać sztucznym śniegiem bądź sprayem. Ładnie prezentują się również bezlistne gałązki.
  • Nie powinno zabraknąć lampek świątecznych. To one dodają atmosfery świąt Boże Narodzenia. Warto rozłożyć je na kominku. Świetnej atmosfery dostarczą również świeczki. Poukładane i zapalone wieczorem potrafią stworzyć wspaniały nastrój.
  • Kominek udekorować możemy również kokardami, wstążkami, bombkami, szyszkami czy suszonymi owocami. Można je rozkładać, zawieszać bądź przyczepiać do gałązek, jeśli i je wykorzystaliśmy.

Pięknie świąteczne dekoracje prezentują się na kominkach nawiązujących do stylu rustykalnego, oraz takich, które zostały wybudowane w oparciu o kamień dekoracyjny, ponieważ bardzo dobrze komponuje się on zwłaszcza z roślinnością bożonarodzeniową. Różne dekoracje przeznaczone do ozdobienia kominka znajdziemy w sklepach za niewysoką cenę. Poniżej garść inspiracji z naszej strony.

kominek-na-swieta

swiateczny-kominek

elegancki-kominek

swiateczny-salon

kamienny-kominek

kominkowe-skarpety

 

 

Czytaj więcej  Kalendarz adwentowy – zrób to sam!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

5 + 11 =