Urządzając wymarzone mieszkanie chcemy je uczynić naszą bezpieczną przystanią, ale jednocześnie miejscem stylowym i wyrażającym nasz sposób bycia. Oprócz oryginalnych zestawień kolorystycznych ważną rolę w wystroju każdego wnętrza odgrywają dodatki. Dlatego jeśli hołdujemy klasycznym rozwiązaniom, warto postawić na niebanalne dekoracje. Ciekawa aranżacja sprawi, że zwykłe mieszkanie stanie się naszym małym królestwem.

Niezwykła codzienność

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie skarby moglibyśmy znaleźć w swoim własnym domu. Dlatego podczas urządzania wnętrz nie zapominajmy, że nawet z pozoru zwykłe sprzęty codziennego użytku również mogą być ozdobą. Na co dzień zwykle nie zwracamy na nie uwagi, jednak warto czasem spojrzeć na nie inaczej. Naczynia w kuchni, lampa, oryginalny obrus – warto bawić się kolorami i kształtami podczas zestawiania ze sobą takich drobnych elementów. A gdy stawiamy na prostotę to właśnie dodatki przyciągające wzrok nadadzą oryginalności i wyrazistości surowym wnętrzom.

Moc dodatków

Salon to pomieszczenie, które z reguły jest najbardziej reprezentacyjne. To tam podejmujemy gości, a witając ich w swoich progach chcemy, by czuli się u nas swobodnie. W głębi duszy pragniemy również, aby docenili nasze wybory oraz aranżacje. Poczucie estetyki ma w sobie każdy z nas, a wnętrza urządzone ze smakiem cieszą nie tylko znawców. Prosty wystrój w pastelowych kolorach, czy nawet bielach i szarościach to ostatnio bardzo popularny trend. Delikatne kolory ścian warto połączyć z wygodną, miękką sofą oraz drewnianymi meblami w naturalnej barwie. W tak urządzonym wnętrzu postawmy na przyciągające wzrok szczegóły. Kwiaty w kolorowych doniczkach, oryginalny wazon lub świecznik, czy duży zegar ścienny zawieszony w widocznym miejscu nadadzą pomieszczeniu charakteru.

Komfort i styl

W wystroju wnętrz czasem warto postawić na jeden wyrazisty element. Podkreśli on prostotę stylu, ale także przełamie delikatne kolory ścian i mebli jednocześnie ich nie przytłaczając. Wybierając klasykę można też zastanowić się, czy nie zaprezentować jej w niecodziennym wydaniu. Prosta ława i siedziska wykonane z palet, pomalowane na wyrazisty kolor lub wręcz przeciwnie, jedynie polakierowane, to ostatni krzyk mody. Prezentują się oryginalnie, ale jednocześnie elegancko. Modne są również drewniane dodatki – lampy, wieszaki, figurki dekoracyjne i duże ażurowe zegary ścienne. Czas spędzany we wnętrzu urządzonym ze smakiem jest przyjemnością. Zwłaszcza, gdy możemy dzielić go z bliskimi.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

fifteen + eighteen =