Mieszkania i domy, a raczej ich wnętrza, które powstały 100 lat temu są niepowtarzalne. Charakteryzują się przede wszystkim elegancją, ale również nowoczesnością. A symetria i harmonia, która wtedy panowała w każdym wnętrzu dodaje charakteru i niepowtarzalnego klimatu, atmosfery. Jednym z takich stylów jest art deco. Funkcjonuje on nie tylko podczas aranżacji wnętrz, ale również w modzie czy filmie i fotografii.

JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZA?

Jeśli decydujemy się na urządzenie wnętrz w stylu art deco musimy być zwolennikami harmonii, pokoju i symetryczności, gdyż są to właśnie podstawowe cechy takiego stylu. Inspirujemy się przy nim nie tylko tradycyjnymi, europejskimi wzorami, ale również tymi panującymi na Dalekim Wschodzie czy starożytnym Egipcie.

stare.

Materiały, które w tym stylu muszą być wykorzystywane to przede wszystkim: gładkie szkło, chromowana stal czy ebonit. Nie powinno jednak zabraknąć również droższych i bardziej luksusowych materiałów, jak drewna egzotycznego, brązu, srebra, marmuru, skóry.

Jeśli chodzi o meble to warto w takim wnętrzu wykorzystać te mające proste, zgeometryzowane linie i szlachetne proporcje. Takie meble charakteryzują się solidnością i sprawiają wrażenie ciężkich. W tamtych czasach lubiany był fornir z różnorodnymi wzorami. Bardzo popularna 100 lat temu była czeczotka czyli czyli drewno o skomplikowanym rysunku słoi, urozmaiconym żyłkami, plamkami i oczkami. W tym stylu można również łączyć różne gatunki drewna – również to prezentuje się bardzo korzystnie.

Stary stół z krzesłami

dab kanapa

Kiedy decydujemy się na barwy, wybierzmy te jasne, ale jednocześnie zdecydowane. Warto kontrastować je z ciemnymi dodatkami lub meblami.

 

 

 

Czytaj więcej  Modny wystrój wnętrz- co jest aktualnie na topie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

16 − 9 =